Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Caspar Netscher på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Caspar Netscher: køberens perspektiv
Købere åbner A musical party oftere end noget andet maleri af Caspar Netscher: 400 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 16% af det samlede antal. Derefter følger Portrait of Mary Stuart II og Portrait of Pieter de Graeff (1638-1707), lord of Zuid-Polsbroek, Purmerland, and Ilpendam. Alderman of Amsterdam, Caspar Netscher, 1663. Caspar Netscher fik 3.100 besøg: 1.100 på kunstnerprofilen og 2.000 på malerierne. Momentum er positivt: 200% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 1.900 besøg. Besøg efter enhed: enheder (90%) og telefoner (10%). Smagen er klar: Mørk (Lysstyrke) står for 100% af besøgene, men udgør kun 82% af kataloget.
Caspar Netscher: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Caspar Netscher med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Caspar Netscher-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
100
Jul 2026
700
1.200
Aug 2026
0
200
Sept 2026
0
200
Okt 2026
300
300
Hvordan ændrer besøg på Caspar Netschers malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Caspar Netscher matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
34,8%
27,8%
Luksuriøs
37,0%
22,2%
Klassisk
15,2%
22,2%
Elegant
8,7%
22,2%
Romantisk
2,2%
5,6%
Seren
2,2%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Alvorlig og dyster
26,1%
33,3%
Dramatisk
26,1%
16,7%
Reflekterende
15,2%
11,1%
Rolig
10,9%
5,6%
Melankolsk
4,3%
22,2%
Romantisk
8,7%
5,6%
Kraftfuld
6,5%
5,6%
Trøstende
2,2%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
82,0%
100,0%
Blød skygge
12,0%
0,0%
Blød lysstyrke
6,0%
0,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
54,0%
52,0%
Dæmpet farvemætning
36,0%
40,0%
Afbalanceret blød
10,0%
8,0%
Tydelig farveintensitet
0,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
88,2%
100,0%
Monokrom
5,9%
0,0%
Neutrale nuancer
5,9%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
86,0%
96,0%
Afbalanceret
14,0%
4,0%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
28,0%
32,0%
Blid
24,0%
32,0%
Balanceret
12,0%
0,0%
Kraftig kontrast
16,0%
24,0%
Udsagn
20,0%
12,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
4,0%
0,0%
Blødt blandet palet
6,0%
20,0%
Balanceret harmoni
10,0%
12,0%
Stærk farveenhed
52,0%
52,0%
Sammenhængende palette
28,0%
16,0%
Hvilke malerier af Caspar Netscher vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Portrait of Suzanna Huygens
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Death of Cleopatra
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Boy in Polish costume
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man in a Gold…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Portrait of a Lady with a D…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Card Party
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvad er enhedenfordelingen for Caspar Netscher-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
2.800
90,3%
telefoner
300
9,7%
Hvilke sprog bruger køberne af Caspar Netscher til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
tysk
100
50,0%
italiensk
100
50,0%
Hvor mange besøg om dagen får Caspar Netscher, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
200
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
100
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
200
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
100
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
100
fre 13 Nov (forventet)
100
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
100
fre 20 Nov (forventet)
100
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
Om Caspar Netscher på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Caspar Netscher har flest besøg?
A musical party: 400 besøg, 16% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Caspar Netscher-målgruppen?
3.100 besøg over tolv måneder, 1.100 på kunstnersiden og 2.000 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Caspar Netscher?
Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (90%) og telefoner (10%); enheder er mest udbredt med 90%.
Hvilken stil inden for malerier af Caspar Netscher tiltrækker købere?
Mørk (Lysstyrke) malerier: 100% af de besøgende, 82% af kataloget.