Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Charles Bell på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Charles Bell: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Charles Bell på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Thigh: 300 besøg, hvilket svarer til 18% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Wounded following the Battle of Corunna Tetanus Following Gunshot Wounds og The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Testes. Charles Bell har i alt genereret 2.200 besøg, heraf 1.200 på kunstnerprofilen og 1.000 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 200% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.500 besøg. Besøgende har en præference for Balanceret harmoni (Farveharmoni): 35% af besøgene, mod 16% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Charles Bell, som besøgende åbner mest
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Charles Bell der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Thigh, 1809
300 besøg · 17,6%
-
2
The Wounded following the Battle of Corunna Tetanus Following Gunshot Wounds, 1809
300 besøg · 17,6%
-
3
The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Testes, 1809
200 besøg · 11,8%
-
4
The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Chest, 1809
200 besøg · 11,8%
-
5
Circus Act, 1995
100 besøg · 5,9%
-
6
The Wounded following the Battle of Corunna Musket Ball Wound of Head, 1809
100 besøg · 5,9%
-
7
The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Fracture of Shaft of Humerus, 1809
100 besøg · 5,9%
-
8
The Wounded following the Battle of Corunna Bullet Wound of Skull, 1809
100 besøg · 5,9%
-
9
The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Ankle Joint, 1809
100 besøg · 5,9%
-
10
The Wounded following the Battle of Corunna Musket Ball Wound of Skull, 1809
100 besøg · 5,9%
Hvor meget interesse får Charles Bell hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 900 |
| Aug 2026 | 200 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 300 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Charles Bell vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger besøgende hos Charles Bell?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 57,9% | 64,7% |
| Blød skygge | 21,1% | 29,4% |
| Blød lysstyrke | 10,5% | 5,9% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 10,5% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 36,8% | 41,2% |
| Dæmpet farvemætning | 36,8% | 29,4% |
| Afbalanceret blød | 26,3% | 29,4% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 83,3% | 93,3% |
| Neutrale nuancer | 11,1% | 6,7% |
| Pastelfarver | 5,6% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 47,4% | 52,9% |
| Afbalanceret | 52,6% | 47,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 5,3% | 5,9% |
| Blid | 36,8% | 47,1% |
| Balanceret | 15,8% | 5,9% |
| Kraftig kontrast | 5,3% | 11,8% |
| Udsagn | 36,8% | 29,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 21,1% | 5,9% |
| Blødt blandet palet | 5,3% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 15,8% | 35,3% |
| Stærk farveenhed | 47,4% | 35,3% |
| Sammenhængende palette | 10,5% | 23,5% |
Hvilke malerier af Charles Bell er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (ARCVFK) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wounded following the B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger besøgende på Charles Bell?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tjekkisk | 100 | 50,0% |
| litauisk | 100 | 50,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Charles Bell, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 200 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Charles Bell: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Charles Bell er mest efterspurgte?
- The Wounded following the Battle of Corunna Gunshot Wound of Thigh fører med 300 besøg (18% af Charles Bells visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Charles Bell?
- 2.200 besøg i løbet af tolv måneder: 1.200 på kunstnersiden og 1.000 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Charles Bell foretrækker de besøgende?
- Balanceret harmoni (Farveharmoni): 35% af besøgene for 16% af kataloget.