Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Claude Joseph Bail på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Claude Joseph Bail: køberens perspektiv
Købere åbner The young flower seller oftere end noget andet maleri af Claude Joseph Bail: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 19% af det samlede antal. Derefter følger A Interior With Marken Girls Knitting og A Boy With Dogs And Kittens. Claude Joseph Bail fik 2.000 besøg: 600 på kunstnerprofilen og 1.400 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 1.800 besøg. Smagen er klar: Dæmpet (Farvemætning) står for 50% af besøgene, men udgør kun 36% af kataloget.
Claude Joseph Bail: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Claude Joseph Bail med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
The young flower seller
300 besøg · 18,8%
-
2
A Interior With Marken Girls Knitting
200 besøg · 12,5%
-
3
A Boy With Dogs And Kittens
200 besøg · 12,5%
-
4
Kitchen Boy On A Cigarette Break
200 besøg · 12,5%
-
5
Lettre De Son Pere
100 besøg · 6,2%
-
6
Polishing The Copper
100 besøg · 6,2%
-
7
La Menagere
100 besøg · 6,2%
-
8
The young card players
100 besøg · 6,2%
-
9
Interior Of A Breton Boulangerie
100 besøg · 6,2%
-
10
The Sisters Of The Hospice De Beaune Saying
100 besøg · 6,2%
Hvordan ændrer besøgene på Claude Joseph Bail-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Claude Joseph Bails malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Claude Joseph Bail matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 78,6% | 87,5% |
| Blød skygge | 10,7% | 6,2% |
| Blød lysstyrke | 10,7% | 6,2% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 35,7% | 50,0% |
| Dæmpet farvemætning | 32,1% | 12,5% |
| Afbalanceret blød | 17,9% | 31,2% |
| Tydelig farveintensitet | 14,3% | 6,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 53,6% | 56,2% |
| Afbalanceret | 46,4% | 43,8% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,7% | 18,8% |
| Blid | 17,9% | 12,5% |
| Balanceret | 10,7% | 18,8% |
| Kraftig kontrast | 28,6% | 18,8% |
| Udsagn | 32,1% | 31,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 3,6% | 12,5% |
| Blødt blandet palet | 14,3% | 25,0% |
| Balanceret harmoni | 10,7% | 6,2% |
| Stærk farveenhed | 57,1% | 31,2% |
| Sammenhængende palette | 14,3% | 25,0% |
Hvilke malerier af Claude Joseph Bail vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lettre De Son Pere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A Boy With Dogs And Kittens | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Polishing The Copper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Cook And The Pug | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Menagere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Apples With A Tankard And J… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Denteliere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The pretty pastry cook | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The evening meal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life With Seafood | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Claude Joseph Bail til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Claude Joseph Bail, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 200 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 200 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
Om Claude Joseph Bail på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Claude Joseph Bail har flest besøg?
- The young flower seller: 300 besøg, 19% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Claude Joseph Bail-målgruppen?
- 2.000 besøg over tolv måneder, 600 på kunstnersiden og 1.400 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Claude Joseph Bail tiltrækker købere?
- Dæmpet (Farvemætning) malerier: 50% af de besøgende, 36% af kataloget.