Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Conrad Wise Chapman på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Conrad Wise Chapman: køberens perspektiv
Købere åbner Sunset at Saint Malo oftere end noget andet maleri af Conrad Wise Chapman: 200 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 25% af det samlede antal. Derefter følger Sunrise at Saint Malo og Circle of Skaters, Bois de Boulogne. Conrad Wise Chapman fik 1.600 besøg: 800 på kunstnerprofilen og 800 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 1.500 besøg. Smagen er klar: Lysende balance (Lysstyrke) står for 75% af besøgene, men udgør kun 48% af kataloget.
Conrad Wise Chapman: de 7 malerier, som købere ser først
De 7 malerier af Conrad Wise Chapman med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Sunset at Saint Malo, 1878
200 besøg · 25,0%
-
2
Sunrise at Saint Malo, 1878
100 besøg · 12,5%
-
3
Circle of Skaters, Bois de Boulogne, 1875
100 besøg · 12,5%
-
4
Elegant Figures on a Seashore, 1878
100 besøg · 12,5%
-
5
Trouville, 1869
100 besøg · 12,5%
-
6
Ice Skating at Twilight
100 besøg · 12,5%
-
7
Figures on a Beach
100 besøg · 12,5%
Hvordan ændrer besøgene på Conrad Wise Chapman-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Conrad Wise Chapmans malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Conrad Wise Chapman matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 9,5% | 0,0% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 14,3% | 0,0% |
| Lysende balance | 47,6% | 75,0% |
| Lysstærk | 28,6% | 25,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 19,1% | 12,5% |
| Dæmpet farvemætning | 38,1% | 37,5% |
| Afbalanceret blød | 33,3% | 25,0% |
| Tydelig farveintensitet | 9,5% | 25,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 66,7% | 62,5% |
| Jordagtig | 19,1% | 25,0% |
| Pastelfarver | 14,3% | 12,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 9,5% | 0,0% |
| Afbalanceret | 66,7% | 50,0% |
| Levende og mættet | 23,8% | 50,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 9,5% | 25,0% |
| Blid | 28,6% | 0,0% |
| Balanceret | 19,1% | 25,0% |
| Kraftig kontrast | 23,8% | 25,0% |
| Udsagn | 19,1% | 25,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 14,3% | 12,5% |
| Blødt blandet palet | 14,3% | 25,0% |
| Balanceret harmoni | 9,5% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 42,9% | 37,5% |
| Sammenhængende palette | 19,1% | 25,0% |
Hvilke malerier af Conrad Wise Chapman vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Entrance to Fort Sumter.jpg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Submarine Torpedo Boat H.L.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trouville Beach | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Circle of Skaters, Bois de… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Camp No. 2, Terrenos Baldios | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Torpedo Boat David at Charl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fort Sumter Gun Gallery, De… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Battery Marshall from Long… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rome: The Reaper's Mass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trouville | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Conrad Wise Chapman til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Conrad Wise Chapman, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Om Conrad Wise Chapman på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Conrad Wise Chapman har flest besøg?
- Sunset at Saint Malo: 200 besøg, 25% af visningerne. 7 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Conrad Wise Chapman-målgruppen?
- 1.600 besøg over tolv måneder, 800 på kunstnersiden og 800 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Conrad Wise Chapman tiltrækker købere?
- Lysende balance (Lysstyrke) malerier: 75% af de besøgende, 48% af kataloget.