Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Dorothea Tanning på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Dorothea Tanning: de tal der tæller
The Witch er det mest viste maleri af Dorothea Tanning: 200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 20% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af The Magic Flower Game og Eine Kleine Nachtmusik. I alt 2.600 besøg: 2.000 på kunstnersiden og 600 på malerierne. Bedste måned: Sept 2026 med 1.300 besøg. Mørk (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 40% af besøgene, 11% af kataloget.
Top 7 malerier af Dorothea Tanning efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Dorothea Tanning, som folk åbner mest.
-
1
The Witch, 1950
200 besøg · 20,0%
-
2
The Magic Flower Game, 1941
200 besøg · 20,0%
-
3
Eine Kleine Nachtmusik, 1943
200 besøg · 20,0%
-
4
Premier Peril, from the portfolio Les 7 Perils Spectraux, 1950
100 besøg · 10,0%
-
5
Troisieme Peril, from the portfolio Les 7 Perils Spectraux, 1950
100 besøg · 10,0%
-
6
Quatrieme Peril, from the portfolio Les 7 Perils Spectraux, 1950
100 besøg · 10,0%
-
7
Sotto Voce II, 1959
100 besøg · 10,0%
Hvad er den månedlige trafik på Dorothea Tanning-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 1.200 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Dorothea Tanning?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Dorothea Tanning?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 11,1% | 40,0% |
| Blød skygge | 5,6% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 16,7% | 0,0% |
| Lysende balance | 33,3% | 30,0% |
| Lysstærk | 33,3% | 10,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 44,4% | 30,0% |
| Dæmpet farvemætning | 33,3% | 50,0% |
| Afbalanceret blød | 22,2% | 20,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 73,3% | 66,7% |
| Jordagtig | 13,3% | 33,3% |
| Pastelfarver | 13,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 70,0% |
| Afbalanceret | 50,0% | 30,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 22,2% | 40,0% |
| Blid | 22,2% | 20,0% |
| Balanceret | 16,7% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 11,1% | 0,0% |
| Udsagn | 27,8% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 5,6% | 10,0% |
| Blødt blandet palet | 11,1% | 10,0% |
| Balanceret harmoni | 27,8% | 40,0% |
| Stærk farveenhed | 38,9% | 30,0% |
| Sammenhængende palette | 16,7% | 10,0% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Dorothea Tanning sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Magic Flower Game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Witch | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Eine Kleine Nachtmusik | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Quatrieme Peril, from the p… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Nue couchée | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Some Roses and Their Phanto… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sixieme Peril, from the por… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Temoins du drame (Witnesses) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Premier Peril, from the por… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| A Mi Voix | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Dorothea Tannings publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| tysk | 1.300 | 61,9% |
| engelsk | 500 | 23,8% |
| fransk | 200 | 9,5% |
| svensk | 100 | 4,8% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Dorothea Tanning, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 400 |
| tor 24 Sept | 100 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 100 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 100 |
| tir 29 Sept | 200 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 1.000 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 900 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 200 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Dorothea Tanning
Hvad er det mest sete maleri af Dorothea Tanning?
- The Witch, med 200 besøg eller 20% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 7.
Hvor mange besøg får Dorothea Tanning på AllPaintingsStore.com?
- 2.600 i løbet af tolv måneder (2.000 på kunstnersiden, 600 på malerierne).
Er der en stil fra Dorothea Tanning, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Mørk (Lysstyrke): 40% af besøgene mod 11% af kataloget.