Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.446kunstværker 53.409kunstnere 5.406museer 32sprog

Édouard Manet Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1832 – 1883

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Édouard Manet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Édouard Manet: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Édouard Manet på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Olympia: 43.200 besøg, hvilket svarer til 16% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: En bar på Folies-Bergère og Lunchen på græsset. Édouard Manet har i alt genereret 295.000 besøg, heraf 49.200 på kunstnerprofilen og 245.800 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 30% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 160.200 besøg. Købere gennemser i engelsk (19%), tysk (14%) og fransk (10%). Interessen kommer primært fra Tyskland (16%), Frankrig (11%) og Sverige (11%). Købere browser på enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%). Købere har en tendens til Nostalgisk stemning (Stemning): 17% af besøgene, mod 2% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Édouard Manet, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Édouard Manet der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Olympia 1 Olympia, 1863 43.200 besøg · 16,4%
  2. En bar på Folies-Bergère 2 En bar på Folies-Bergère, 1882 19.700 besøg · 7,5%
  3. Lunchen på græsset 3 Lunchen på græsset, 1863 14.600 besøg · 5,5%
  4. Jernbanen 4 Jernbanen 5.000 besøg · 1,9%
  5. Bar ved Folies-Bergère 5 Bar ved Folies-Bergère 4.500 besøg · 1,7%
  6. Nana 6 Nana, 1877 4.200 besøg · 1,6%
  7. Forår (Studie af Jeanne Demarsy) 7 Forår (Studie af Jeanne Demarsy), 1882 3.700 besøg · 1,4%
  8. Musik i Tuileriesgården 8 Musik i Tuileriesgården, 1862 3.600 besøg · 1,4%
  9. Bådtoget (Manet) 9 Bådtoget (Manet), 1874 3.400 besøg · 1,3%
  10. Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico 10 Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico, 1867 3.400 besøg · 1,3%

Hvor meget interesse får Édouard Manet hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20265005.200
Jul 202613.000147.200
Aug 202615.40040.700
Sept 202620.30052.700

Hvor ofte bliver malerierne af Édouard Manet vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Édouard Manet er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Lunchen på græsset0000000004.9003.3005.500
Olympia0000000010012.90014.00012.600
En bar på Folies-Bergère0000000005.5004.2008.200
Piberen0000000006006000
The Suicide00000000020000
Balkonen0000000002000200
Musik i Tuileriesgården0000000001.4007001.500
The Railroad000000000000
Absint-drikkeren00000000020000
Berthe Morisot with a bouqu…0000000020010000

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Édouard Manet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder193.90065,7%
telefoner91.20030,9%
tablets9.9003,4%

Hvilke sprog bruger købere af Édouard Manet til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk7.80018,8%
tysk5.70013,7%
fransk4.0009,6%
svensk3.8009,1%
polsk3.7008,9%
italiensk3.0007,2%
russisk2.4005,8%
hollandsk1.9004,6%
spansk1.8004,3%
tjekkisk1.0002,4%

Hvor mange daglige besøg er der hos Édouard Manet, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
tir 6 Okt7.100
ons 7 Okt3.900
tor 8 Okt5.300
fre 9 Okt3.600
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt8.500
man 12 Okt5.800
tir 13 Okt7.000
ons 14 Okt7.000
tor 15 Okt5.900
fre 16 Okt5.800
lør 17 Okt3.100
søn 18 Okt5.200
man 19 Okt6.200
tir 20 Okt7.200
ons 21 Okt7.600
tor 22 Okt8.000
fre 23 Okt6.700
lør 24 Okt9.300
søn 25 Okt8.300
man 26 Okt7.900
tir 27 Okt (forventet)9.900
ons 28 Okt (forventet)8.600
tor 29 Okt (forventet)8.900
fre 30 Okt (forventet)7.500
lør 31 Okt (forventet)7.700
søn 1 Nov (forventet)10.200
man 2 Nov (forventet)9.300
tir 3 Nov (forventet)10.900
ons 4 Nov (forventet)9.400
tor 5 Nov (forventet)9.800
fre 6 Nov (forventet)8.200
lør 7 Nov (forventet)8.400
søn 8 Nov (forventet)11.200
man 9 Nov (forventet)10.200
tir 10 Nov (forventet)11.700
ons 11 Nov (forventet)10.200
tor 12 Nov (forventet)10.500
fre 13 Nov (forventet)8.800
lør 14 Nov (forventet)9.100
søn 15 Nov (forventet)12.100
man 16 Nov (forventet)10.900

Édouard Manet: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Édouard Manet er mest efterspurgte?

Olympia fører med 43.200 besøg (16% af Édouard Manets visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Édouard Manet?

295.000 besøg i løbet af tolv måneder: 49.200 på kunstnersiden og 245.800 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Édouard Manet?

Købere browser på enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%); enheder står for 66% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Édouard Manet?

engelsk (19%), tysk (14%) og fransk (10%). engelsk er førende med 19%.

Hvilken type malerier af Édouard Manet foretrækker køberne?

Nostalgisk stemning (Stemning): 17% af besøgene for 2% af kataloget.