Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Eliot Clark på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Eliot Clark: de besøgendes perspektiv
Besøgende åbner Kinchinjunga Darjeeling oftere end noget andet maleri af Eliot Clark: 200 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 25% af det samlede antal. Derefter følger Almora, India og Cape Blomaden, Nova Scotia. Eliot Clark fik 1.000 besøg: 300 på kunstnerprofilen og 700 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 900 besøg. Smagen er klar: Jordagtig (Farvepalette) står for 100% af besøgene, men udgør kun 72% af kataloget.
Eliot Clark: de 7 malerier, som besøgende ser først
De 7 malerier af Eliot Clark med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Kinchinjunga Darjeeling, 1937
200 besøg · 25,0%
-
2
Almora, India, 1937
100 besøg · 12,5%
-
3
Cape Blomaden, Nova Scotia, 1917
100 besøg · 12,5%
-
4
Nanda Devi, 1938
100 besøg · 12,5%
-
5
Evening Glow, Himalayas
100 besøg · 12,5%
-
6
The Crescent Benares
100 besøg · 12,5%
-
7
Morning Light, Devi
100 besøg · 12,5%
Hvordan ændrer besøgene på Eliot Clark-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Eliot Clarks malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Eliot Clark matcher det, som de besøgende vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,3% | 12,5% |
| Blød skygge | 44,4% | 50,0% |
| Blød lysstyrke | 41,7% | 37,5% |
| Lysende balance | 5,6% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 11,1% | 12,5% |
| Dæmpet farvemætning | 50,0% | 62,5% |
| Afbalanceret blød | 33,3% | 25,0% |
| Tydelig farveintensitet | 5,6% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 72,2% | 100,0% |
| Neutrale nuancer | 16,7% | 0,0% |
| Mørke toner | 11,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,7% | 12,5% |
| Afbalanceret | 72,2% | 87,5% |
| Levende og mættet | 11,1% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 5,6% | 12,5% |
| Blid | 19,4% | 12,5% |
| Balanceret | 13,9% | 25,0% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 12,5% |
| Udsagn | 44,4% | 37,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 52,8% | 75,0% |
| Blødt blandet palet | 22,2% | 12,5% |
| Balanceret harmoni | 11,1% | 12,5% |
| Stærk farveenhed | 13,9% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvilke malerier af Eliot Clark vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hour of Prayer Benares | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hotel Windsor Fire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cape Blomaden, Nova Scotia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Last Caress Almora, Ind… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nanda Devi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Kinchinjunga Darjeeling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Ghants, Benares | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| From Mayavati Himalayas VI | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Himalayan Trail | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Himalayan Trail | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger besøgende hos Eliot Clark til at navigere på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Eliot Clark, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Om Eliot Clark på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Eliot Clark har flest besøg?
- Kinchinjunga Darjeeling: 200 besøg, 25% af visningerne. 7 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Eliot Clark-målgruppen?
- 1.000 besøg over tolv måneder, 300 på kunstnersiden og 700 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Eliot Clark tiltrækker besøgende?
- Jordagtig (Farvepalette) malerier: 100% af de besøgende, 72% af kataloget.