Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Everett Shinn på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Everett Shinn: de tal der tæller
Nude Bathers er det mest viste maleri af Everett Shinn: 500 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 9% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Revue og First Row at the Opera. I alt 5.800 besøg: 1.300 på kunstnersiden og 4.500 på malerierne. Stigning på 125% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 4.500 besøg. Enhedsfordeling: enheder (88%), telefoner (9%) og tablets (3%). Dæmpet farvemætning (Farvemætning) er den foretrukne stil: 26% af besøgene, 16% af kataloget.
Top 10 malerier af Everett Shinn efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Everett Shinn, som folk åbner mest.
-
1
Nude Bathers
500 besøg · 8,6%
-
2
Revue, 1908
300 besøg · 5,2%
-
3
First Row at the Opera, 1942
300 besøg · 5,2%
-
4
The Orchestra Pit, 1906
200 besøg · 3,4%
-
5
Spanish Music Hall
200 besøg · 3,4%
-
6
Paris Exposition
200 besøg · 3,4%
-
7
Cherry Lane Theater
200 besøg · 3,4%
-
8
The Bar at McSorley's
200 besøg · 3,4%
-
9
An Elegant Women In Repose
200 besøg · 3,4%
-
10
Women Seated In The Park
200 besøg · 3,4%
Hvad er den månedlige trafik på Everett Shinn-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 1.100 | 3.400 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sept 2026 | 100 | 800 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Everett Shinn?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Everett Shinn?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 26,0% | 27,6% |
| Blød skygge | 22,0% | 22,4% |
| Blød lysstyrke | 24,0% | 31,0% |
| Lysende balance | 14,0% | 15,5% |
| Lysstærk | 14,0% | 3,5% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 64,0% | 50,0% |
| Dæmpet farvemætning | 16,0% | 25,9% |
| Afbalanceret blød | 18,0% | 15,5% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 8,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 48,4% | 46,9% |
| Neutrale nuancer | 38,7% | 40,6% |
| Monokrom | 9,7% | 3,1% |
| Pastelfarver | 3,2% | 6,2% |
| Mørke toner | 0,0% | 3,1% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,0% | 50,0% |
| Afbalanceret | 36,0% | 37,9% |
| Levende og mættet | 8,0% | 12,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 17,2% |
| Blid | 40,0% | 29,3% |
| Balanceret | 8,0% | 12,1% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 20,7% |
| Udsagn | 22,0% | 20,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,0% | 8,6% |
| Blødt blandet palet | 18,0% | 19,0% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 5,2% |
| Stærk farveenhed | 30,0% | 31,0% |
| Sammenhængende palette | 32,0% | 36,2% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Everett Shinn sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| London Music Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| First Row at the Opera | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| Spanish Music Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Orchestra Pit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Fire on 24th Street, New Yo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Acrobat Falling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Tightrope Walker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Girl on Stage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Girl with Japanese Lanterns | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude Bathers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner eller computere: hvor har Everett Shinn læst?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tabellen
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 5.100 | 87,9% |
| telefoner | 500 | 8,6% |
| tablets | 200 | 3,4% |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Everett Shinns publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| russisk | 200 | 66,7% |
| Norwegian | 100 | 33,3% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Everett Shinn, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 400 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 200 |
| tir 29 Sept | 600 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 300 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 400 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt (forventet) | 100 |
| tir 13 Okt (forventet) | 300 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 200 |
| fre 16 Okt (forventet) | 300 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 400 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 200 |
| fre 23 Okt (forventet) | 300 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 400 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 200 |
| fre 30 Okt (forventet) | 400 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Everett Shinn
Hvad er det mest sete maleri af Everett Shinn?
- Nude Bathers, med 500 besøg eller 9% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.
Hvor mange besøg får Everett Shinn på AllPaintingsStore.com?
- 5.800 i løbet af tolv måneder (1.300 på kunstnersiden, 4.500 på malerierne).
Bliver Everett Shinn oftest set på telefoner eller computere?
- Besøgene er fordelt på enheder (88%), telefoner (9%) og tablets (3%); enheder fører med 88%.
Er der en stil fra Everett Shinn, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 26% af besøgene mod 16% af kataloget.