Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Francesca Woodman på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Francesca Woodman: de tal der tæller
Untitled er det mest viste maleri af Francesca Woodman: 200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 50% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Eel Series, Roma, May 1977 August 1978 og Untitled. I alt 700 besøg: 400 på kunstnersiden og 300 på malerierne. Faldt med 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 400 besøg. Blød lysstyrke (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 75% af besøgene, 46% af kataloget.
Top 3 malerier af Francesca Woodman efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Francesca Woodman, som folk åbner mest.
Hvad er den månedlige trafik på Francesca Woodman-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 200 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Francesca Woodman?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Francesca Woodman?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 15,4% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 46,2% | 75,0% |
| Lysende balance | 23,1% | 0,0% |
| Lysstærk | 15,4% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 84,6% | 75,0% |
| Dæmpet farvemætning | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 7,7% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 7,7% | 25,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 84,6% | 75,0% |
| Afbalanceret | 0,0% | 0,0% |
| Levende og mættet | 15,4% | 25,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 7,7% | 25,0% |
| Blid | 15,4% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 7,7% | 0,0% |
| Udsagn | 69,2% | 75,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 15,4% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 30,8% | 25,0% |
| Sammenhængende palette | 46,2% | 75,0% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Francesca Woodman sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Eel Series, Roma, May 1977… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| From Angel Series, Roma, Se… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (FW crouching behi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Polka Dots | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Space², Providence, Rhode I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Francesca Woodmans publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| polsk | 200 | 66,7% |
| portugisisk | 100 | 33,3% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Francesca Woodman, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 200 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 200 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 300 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 300 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Francesca Woodman
Hvad er det mest sete maleri af Francesca Woodman?
- Untitled, med 200 besøg eller 50% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 3.
Hvor mange besøg får Francesca Woodman på AllPaintingsStore.com?
- 700 i løbet af tolv måneder (400 på kunstnersiden, 300 på malerierne).
Er der en stil fra Francesca Woodman, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Blød lysstyrke (Lysstyrke): 75% af besøgene mod 46% af kataloget.