Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Franz Ludwig Catel på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Franz Ludwig Catel: køberens perspektiv
Købere åbner Nuns in the Certosa Cloister, overlooking a Moonlit Sea towards the Faraglioni, Capri oftere end noget andet maleri af Franz Ludwig Catel: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 33% af det samlede antal. Derefter følger First Steps og Garden of the Villa Doria Pamphilj in Rome. Franz Ludwig Catel fik 800 besøg: 200 på kunstnerprofilen og 600 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 600 besøg. Smagen er klar: Rolig og harmonisk (Stemning) står for 100% af besøgene, men udgør kun 25% af kataloget.
Franz Ludwig Catel: de 6 malerier, som købere ser først
De 6 malerier af Franz Ludwig Catel med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Nuns in the Certosa Cloister, overlooking a Moonlit Sea towards the Faraglioni, Capri, 1823
300 besøg · 33,3%
-
2
First Steps, 1820
200 besøg · 22,2%
-
3
Garden of the Villa Doria Pamphilj in Rome, 1837
100 besøg · 11,1%
-
4
The Bay of Naples with Vesuvius and Castel dell'Ovo, 1818
100 besøg · 11,1%
-
5
eruption of Vesuvius
100 besøg · 11,1%
-
6
View of Rome with Ruined Church, 1825
100 besøg · 11,1%
Hvordan ændrer besøgene på Franz Ludwig Catel-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
Hvordan ændrer besøg på Franz Ludwig Catels malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Franz Ludwig Catel matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Rolig og harmonisk | 25,0% | 100,0% |
| Dramatisk | 25,0% | 0,0% |
| Elegant | 25,0% | 0,0% |
| Romantisk | 25,0% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Trøstende | 25,0% | 100,0% |
| Rolig | 25,0% | 0,0% |
| Melankolsk | 25,0% | 0,0% |
| Romantisk | 25,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 43,8% | 77,8% |
| Blød skygge | 25,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 18,8% | 11,1% |
| Lysende balance | 12,5% | 11,1% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 43,8% | 11,1% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 33,3% |
| Afbalanceret blød | 31,2% | 55,6% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 33,3% |
| Afbalanceret | 50,0% | 66,7% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 12,5% | 0,0% |
| Blid | 12,5% | 33,3% |
| Balanceret | 12,5% | 33,3% |
| Kraftig kontrast | 37,5% | 11,1% |
| Udsagn | 25,0% | 22,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,2% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 12,5% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 18,8% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 43,8% | 66,7% |
| Sammenhængende palette | 18,8% | 33,3% |
Hvilke malerier af Franz Ludwig Catel vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| First Steps | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Virgil's Tomb, Naples | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View of Ariccia with the Se… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nuns in the Certosa Cloiste… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Crown Prince Ludwig in the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night Piece from the Closin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountains near Salzburg wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Monks in the courtyard of a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| eruption of Vesuvius | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Self portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Franz Ludwig Catel til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Franz Ludwig Catel, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Om Franz Ludwig Catel på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Franz Ludwig Catel har flest besøg?
- Nuns in the Certosa Cloister, overlooking a Moonlit Sea towards the Faraglioni, Capri: 300 besøg, 33% af visningerne. 6 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Franz Ludwig Catel-målgruppen?
- 800 besøg over tolv måneder, 200 på kunstnersiden og 600 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Franz Ludwig Catel tiltrækker købere?
- Rolig og harmonisk (Stemning) malerier: 100% af de besøgende, 25% af kataloget.