Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frits Thaulow på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Frits Thaulow: de tal der tæller
At Quimperlé er det mest viste maleri af Frits Thaulow: 1.600 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 12% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af The River at Beaulieu og The Old Church by the River. I alt 12.500 besøg: 2.100 på kunstnersiden og 10.400 på malerierne. Stigning på 611% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Sept 2026 med 6.400 besøg. Enhedsfordeling: enheder (55%), telefoner (42%) og tablets (3%). Blød skygge (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 53% af besøgene, 24% af kataloget.
Top 10 malerier af Frits Thaulow efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Frits Thaulow, som folk åbner mest.
-
1
At Quimperlé
1.600 besøg · 11,7%
-
2
The River at Beaulieu
1.400 besøg · 10,2%
-
3
The Old Church by the River
1.100 besøg · 8,0%
-
4
At Quimperle, 1901
1.000 besøg · 7,3%
-
5
The Pier, Dordrecht, 1905
700 besøg · 5,1%
-
6
On the Grand Canal, Venice, 1885
600 besøg · 4,4%
-
7
La rivière à Manéhouville (près de Dieppe)
500 besøg · 3,6%
-
8
French River Landscape with a Stone Bridge
500 besøg · 3,6%
-
9
La vieille fabrique
500 besøg · 3,6%
-
10
Riverside, View of Abbeville, 1894
400 besøg · 2,9%
Hvad er den månedlige trafik på Frits Thaulow-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 4.500 |
| Aug 2026 | 0 | 900 |
| Sept 2026 | 1.400 | 5.000 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Frits Thaulow?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Frits Thaulow?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 22,0% | 7,3% |
| Blød skygge | 24,0% | 53,3% |
| Blød lysstyrke | 28,0% | 31,4% |
| Lysende balance | 20,0% | 8,0% |
| Lysstærk | 6,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 26,0% | 24,1% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 41,6% |
| Afbalanceret blød | 24,0% | 29,2% |
| Tydelig farveintensitet | 10,0% | 5,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 57,9% | 80,7% |
| Neutrale nuancer | 31,6% | 12,9% |
| Mørke toner | 10,5% | 6,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 34,0% | 35,0% |
| Afbalanceret | 54,0% | 59,9% |
| Levende og mættet | 12,0% | 5,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 0,7% |
| Blid | 24,0% | 15,3% |
| Balanceret | 14,0% | 12,4% |
| Kraftig kontrast | 22,0% | 29,2% |
| Udsagn | 36,0% | 42,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 16,0% | 25,6% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 11,7% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 15,3% |
| Stærk farveenhed | 42,0% | 36,5% |
| Sammenhængende palette | 26,0% | 10,9% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Frits Thaulow sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| At Quimperlé | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 300 | 800 |
| The Old Church by the River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 400 |
| The River at Beaulieu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 1.100 |
| The Mill Pond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| On the Banks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Stream through a Village | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| woodland scene with a river | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| At Quimperle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 |
| Riverside, View of Abbeville | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| The Priest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
Telefoner eller computere: hvor har Frits Thaulow læst?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tabellen
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 6.900 | 55,2% |
| telefoner | 5.200 | 41,6% |
| tablets | 400 | 3,2% |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Frits Thaulows publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 700 | 58,3% |
| spansk | 400 | 33,3% |
| tjekkisk | 100 | 8,3% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Frits Thaulow, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 200 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 400 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 300 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 900 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 200 |
| lør 17 Okt (forventet) | 300 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 200 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 900 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 200 |
| lør 24 Okt (forventet) | 400 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 1.000 |
| tor 29 Okt (forventet) | 200 |
| fre 30 Okt (forventet) | 300 |
| lør 31 Okt (forventet) | 400 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 300 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 1.200 |
| tor 5 Nov (forventet) | 200 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Frits Thaulow
Hvad er det mest sete maleri af Frits Thaulow?
- At Quimperlé, med 1.600 besøg eller 12% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.
Hvor mange besøg får Frits Thaulow på AllPaintingsStore.com?
- 12.500 i løbet af tolv måneder (2.100 på kunstnersiden, 10.400 på malerierne).
Bliver Frits Thaulow oftest set på telefoner eller computere?
- Besøgene er fordelt på enheder (55%), telefoner (42%) og tablets (3%); enheder fører med 55%.
Er der en stil fra Frits Thaulow, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Blød skygge (Lysstyrke): 53% af besøgene mod 24% af kataloget.