Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gerrit Lundens på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gerrit Lundens: de tal der tæller
Interior with a Surgeon Attending to a Chest Wound er det mest viste maleri af Gerrit Lundens: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 30% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af 'La main chaude', Dutch Party Playing Games in an Interior og The Company of Captain Banning Cocq and Lieutenant Willem van Ruytenburch ('The Nightwatch') (after Rembrandt van Rijn). I alt 1.200 besøg: 300 på kunstnersiden og 900 på malerierne. Bedste måned: Jul 2026 med 800 besøg. Mørk (Lysstyrke) er den foretrukne stil: 90% af besøgene, 62% af kataloget.
Top 5 malerier af Gerrit Lundens efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Gerrit Lundens, som folk åbner mest.
-
1
Interior with a Surgeon Attending to a Chest Wound
300 besøg · 30,0%
-
2
'La main chaude', Dutch Party Playing Games in an Interior
300 besøg · 30,0%
-
3
The Company of Captain Banning Cocq and Lieutenant Willem van Ruytenburch ('The Nightwatch') (after Rembrandt van Rijn), 1642
200 besøg · 20,0%
-
4
A Surgeon Applying Medicine to a Wound in the Shoulder of a Man in Pain, 1649
100 besøg · 10,0%
-
5
Man with Wench, Gerrit Lundens, 1660 - 1686, 1686
100 besøg · 10,0%
Hvad er den månedlige trafik på Gerrit Lundens-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 200 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Gerrit Lundens?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Gerrit Lundens?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 62,1% | 90,0% |
| Blød skygge | 24,1% | 10,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 10,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 3,5% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 58,6% | 30,0% |
| Dæmpet farvemætning | 20,7% | 30,0% |
| Afbalanceret blød | 17,2% | 10,0% |
| Tydelig farveintensitet | 3,5% | 30,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 76,2% | 70,0% |
| Mørke toner | 4,8% | 30,0% |
| Neutrale nuancer | 19,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 86,2% | 70,0% |
| Afbalanceret | 13,8% | 30,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 48,3% | 60,0% |
| Blid | 13,8% | 30,0% |
| Balanceret | 3,5% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 13,8% | 0,0% |
| Udsagn | 20,7% | 10,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 34,5% | 30,0% |
| Sammenhængende palette | 65,5% | 70,0% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Gerrit Lundens sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hunter in the Kitchen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dancing in an Inn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blind man's bluff | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants' Tavern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Operation. Village Surg… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Fifteen-Year-… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Family Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Operation on the Shoulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| At the Apothecary's | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fair near the Heiligewegspo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Gerrit Lundenss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Gerrit Lundens, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Gerrit Lundens
Hvad er det mest sete maleri af Gerrit Lundens?
- Interior with a Surgeon Attending to a Chest Wound, med 300 besøg eller 30% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 5.
Hvor mange besøg får Gerrit Lundens på AllPaintingsStore.com?
- 1.200 i løbet af tolv måneder (300 på kunstnersiden, 900 på malerierne).
Er der en stil fra Gerrit Lundens, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Mørk (Lysstyrke): 90% af besøgene mod 62% af kataloget.