Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gian Luca Rossi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gian Luca Rossi: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Gian Luca Rossi på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame: 200 besøg, hvilket svarer til 15% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria og Museo del Salame: sala della norcineria. Gian Luca Rossi har i alt genereret 1.300 besøg, heraf 300 på kunstnerprofilen og 1.000 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.000 besøg. Købere har en tendens til Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 50% af besøgene, mod 17% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Gian Luca Rossi, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Gian Luca Rossi der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame
200 besøg · 15,4%
-
2
Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria, 2010
100 besøg · 7,7%
-
3
Museo del Salame: sala della norcineria, 2010
100 besøg · 7,7%
-
4
Museo del Salame: uncini da norcino, 2010
100 besøg · 7,7%
-
5
Museo del Salame: ingresso alle cantine, 2010
100 besøg · 7,7%
-
6
Museo del Vino dei Colli di Parma: multivisione immersiva, 2014
100 besøg · 7,7%
-
7
Museo del Vino dei Colli di Parma: sala delle botti, 2014
100 besøg · 7,7%
-
8
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besøg · 7,7%
-
9
Museo del Vino dei Colli di Parma: bottiglie ottocentesche della cantina Basetti, 2014
100 besøg · 7,7%
-
10
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 besøg · 7,7%
Hvor meget interesse får Gian Luca Rossi hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Gian Luca Rossi vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Gian Luca Rossi?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 50,0% | 50,0% |
| Reflekterende | 16,7% | 50,0% |
| Rolig | 16,7% | 0,0% |
| Fredfyldt | 16,7% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 33,3% | 53,8% |
| Blød skygge | 48,7% | 30,8% |
| Blød lysstyrke | 17,9% | 15,4% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 33,3% | 38,5% |
| Dæmpet farvemætning | 25,6% | 30,8% |
| Afbalanceret blød | 38,5% | 30,8% |
| Tydelig farveintensitet | 2,6% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,2% | 61,5% |
| Afbalanceret | 51,3% | 38,5% |
| Levende og mættet | 2,6% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,6% | 0,0% |
| Blid | 20,5% | 46,2% |
| Balanceret | 10,3% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 33,3% | 15,4% |
| Udsagn | 33,3% | 38,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,8% | 23,1% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 7,7% |
| Balanceret harmoni | 10,3% | 7,7% |
| Stærk farveenhed | 28,2% | 7,7% |
| Sammenhængende palette | 41,0% | 53,8% |
Hvilke malerier af Gian Luca Rossi er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Museo del Salame: esterno | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: ingresso… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Il cortile del Castello di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: sala dell… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: corridoio… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Gian Luca Rossi til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Gian Luca Rossi, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Gian Luca Rossi: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Gian Luca Rossi er mest efterspurgte?
- Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame fører med 200 besøg (15% af Gian Luca Rossis visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Gian Luca Rossi?
- 1.300 besøg i løbet af tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 1.000 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Gian Luca Rossi foretrækker køberne?
- Reflekterende (Følelsesmæssig stemning): 50% af besøgene for 17% af kataloget.