Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gil Elvgren på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gil Elvgren: de besøgendes perspektiv
Besøgende åbner All Smiles (Glamorous Glamorous and Witchcraft) oftere end noget andet maleri af Gil Elvgren: 100 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 33% af det samlede antal. Derefter følger The Wrong Nail og I'm a Happy Medium (And Find Out How the Future Looks). Gil Elvgren fik 200 besøg: 100 på kunstnerprofilen og 100 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 200 besøg. Smagen er klar: Stærk farveenhed (Farveharmoni) står for 100% af besøgene, men udgør kun 60% af kataloget.
Gil Elvgren: de 3 malerier, som besøgende ser først
De 3 malerier af Gil Elvgren med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Gil Elvgren-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 100 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Gil Elvgrens malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Gil Elvgren matcher det, som de besøgende vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 20,0% | 33,3% |
| Blød skygge | 30,0% | 33,3% |
| Blød lysstyrke | 20,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 10,0% | 33,3% |
| Lysstærk | 20,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 0,0% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 30,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 20,0% | 33,3% |
| Tydelig farveintensitet | 50,0% | 66,7% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 50,0% | 66,7% |
| Neutrale nuancer | 25,0% | 33,3% |
| Jordagtig | 12,5% | 0,0% |
| Pastelfarver | 12,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 70,0% | 100,0% |
| Levende og mættet | 30,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 0,0% |
| Blid | 20,0% | 33,3% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 60,0% | 66,7% |
| Udsagn | 0,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 60,0% | 100,0% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 0,0% |
Hvilke malerier af Gil Elvgren vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Verdict Was, Wow! | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I'm a Happy Medium (And Fin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I Must be Going to Waist (W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Toast of the Town (A Frame… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fascination | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sitting Pretty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| All Smiles (Glamorous Glamo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Key Situation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ruffled Feathers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wrong Nail | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger besøgende hos Gil Elvgren til at navigere på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Gil Elvgren, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Om Gil Elvgren på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Gil Elvgren har flest besøg?
- All Smiles (Glamorous Glamorous and Witchcraft): 100 besøg, 33% af visningerne. 3 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Gil Elvgren-målgruppen?
- 200 besøg over tolv måneder, 100 på kunstnersiden og 100 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Gil Elvgren tiltrækker besøgende?
- Stærk farveenhed (Farveharmoni) malerier: 100% af de besøgende, 60% af kataloget.