Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gilbert 'Magu' Luján på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gilbert 'Magu' Luján: køberens perspektiv
Købere åbner The Artist and the Patron oftere end noget andet maleri af Gilbert 'Magu' Luján: 200 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 22% af det samlede antal. Derefter følger #7 Magic Show og Pyramid Vato Painting Magulandia. Gilbert 'Magu' Luján fik 1.000 besøg: 200 på kunstnerprofilen og 800 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 900 besøg. Smagen er klar: Neutrale nuancer (Farvepalette) står for 50% af besøgene, men udgør kun 27% af kataloget.
Gilbert 'Magu' Luján: de 7 malerier, som købere ser først
De 7 malerier af Gilbert 'Magu' Luján med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Gilbert 'Magu' Luján-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvordan ændrer besøg på Gilbert 'Magu' Lujáns malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Gilbert 'Magu' Luján matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 38,9% | 22,2% |
| Blød skygge | 5,6% | 11,1% |
| Blød lysstyrke | 8,3% | 22,2% |
| Lysende balance | 2,8% | 0,0% |
| Lysstærk | 44,4% | 44,4% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 44,4% | 33,3% |
| Dæmpet farvemætning | 30,6% | 44,4% |
| Afbalanceret blød | 16,7% | 22,2% |
| Tydelig farveintensitet | 8,3% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 43,3% | 16,7% |
| Neutrale nuancer | 26,7% | 50,0% |
| Pastelfarver | 23,3% | 16,7% |
| Monokrom | 6,7% | 16,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 47,2% | 44,4% |
| Afbalanceret | 27,8% | 44,4% |
| Levende og mættet | 25,0% | 11,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 25,0% | 22,2% |
| Blid | 25,0% | 44,4% |
| Balanceret | 5,6% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 22,2% | 11,1% |
| Udsagn | 22,2% | 22,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 27,8% | 33,3% |
| Blødt blandet palet | 13,9% | 33,3% |
| Balanceret harmoni | 8,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 30,6% | 11,1% |
| Sammenhængende palette | 19,4% | 22,2% |
Hvilke malerier af Gilbert 'Magu' Luján vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| White Calavera Mask | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hot Dog | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist and the Patron | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Gilbert 'Magu' Luján til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 200 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Gilbert 'Magu' Luján, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 100 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Om Gilbert 'Magu' Luján på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Gilbert 'Magu' Luján har flest besøg?
- The Artist and the Patron: 200 besøg, 22% af visningerne. 7 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Gilbert 'Magu' Luján-målgruppen?
- 1.000 besøg over tolv måneder, 200 på kunstnersiden og 800 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Gilbert 'Magu' Luján tiltrækker købere?
- Neutrale nuancer (Farvepalette) malerier: 50% af de besøgende, 27% af kataloget.