Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.561kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Giorgio De Chirico Populære malerier og besøgsdata

1888 – 1978

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Giorgio De Chirico på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Giorgio De Chirico: de tal der tæller

Den frådstødt søn er det mest viste maleri af Giorgio De Chirico: 2.400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Det barnesind og Sang af kærlighed. I alt 45.400 besøg: 17.900 på kunstnersiden og 27.500 på malerierne. Faldt med 17% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 29.800 besøg. Hovedsprog: engelsk (38%), fransk (20%) og svensk (7%). Enhedsfordeling: enheder (74%), telefoner (22%) og tablets (4%). Mystisk (Stemning) er den foretrukne stil: 55% af besøgene, 34% af kataloget.

Top 10 malerier af Giorgio De Chirico efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Giorgio De Chirico, som folk åbner mest.

  1. Den frådstødt søn 1 Den frådstødt søn, 1922 2.400 besøg · 4,5%
  2. Det barnesind 2 Det barnesind, 1917 2.200 besøg · 4,2%
  3. Sang af kærlighed 3 Sang af kærlighed, 1914 2.200 besøg · 4,2%
  4. Hector og Andromache 4 Hector og Andromache, 1917 1.500 besøg · 2,8%
  5. Det Store Metafysiker 5 Det Store Metafysiker, 1917 1.400 besøg · 2,7%
  6. Usikkerheden hos Digteren 6 Usikkerheden hos Digteren, 1913 1.300 besøg · 2,5%
  7. Stort metafysisk interiør 7 Stort metafysisk interiør, 1917 1.300 besøg · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1.000 besøg · 1,9%
  9. En ingeniørs hjemvé 9 En ingeniørs hjemvé 1.000 besøg · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1.000 besøg · 1,9%

Hvad er den månedlige trafik på Giorgio De Chirico-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100300
Jul 20266.70023.100
Aug 20265.4002.900
Sept 20265.7001.200

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Giorgio De Chirico?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Giorgio De Chirico sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Det barnesind0000000005001000
Den frådstødt søn0000000001.200100100
Sang af kærlighed00000000040000
Hector og Andromache0000000004001000
Det Store Metafysiker0000000007000100
Usikkerheden hos Digteren000000001004001000
Stort metafysisk interiør00000000030000
Den Jødiske Engel00000000010000
En ingeniørs hjemvé00000000030000
Aftenens ankomsts gåde0000000004002000

Telefoner eller computere: hvor har Giorgio De Chirico læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder33.70074,2%
telefoner9.80021,6%
tablets1.9004,2%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Giorgio De Chiricos publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
engelsk3.40038,2%
fransk1.80020,2%
svensk6006,7%
italiensk5005,6%
koreansk4004,5%
russisk4004,5%
tysk3003,4%
spansk3003,4%
hollandsk3003,4%
portugisisk2002,2%

Hvor mange daglige besøg er der hos Giorgio De Chirico, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
ons 23 Sept1.900
tor 24 Sept1.000
fre 25 Sept1.000
lør 26 Sept1.300
søn 27 Sept1.500
man 28 Sept2.200
tir 29 Sept1.300
ons 30 Sept1.200
tor 1 Okt1.500
fre 2 Okt800
lør 3 Okt1.200
søn 4 Okt2.000
man 5 Okt2.000
tir 6 Okt1.900
ons 7 Okt3.200
tor 8 Okt1.700
fre 9 Okt600
lør 10 Okt600
søn 11 Okt2.700
man 12 Okt2.100
tir 13 Okt2.300
ons 14 Okt (forventet)2.700
tor 15 Okt (forventet)1.800
fre 16 Okt (forventet)1.000
lør 17 Okt (forventet)1.300
søn 18 Okt (forventet)2.600
man 19 Okt (forventet)2.700
tir 20 Okt (forventet)2.300
ons 21 Okt (forventet)2.900
tor 22 Okt (forventet)1.900
fre 23 Okt (forventet)1.100
lør 24 Okt (forventet)1.400
søn 25 Okt (forventet)2.800
man 26 Okt (forventet)2.900
tir 27 Okt (forventet)2.500
ons 28 Okt (forventet)3.100
tor 29 Okt (forventet)2.000
fre 30 Okt (forventet)1.200
lør 31 Okt (forventet)1.500
søn 1 Nov (forventet)3.000
man 2 Nov (forventet)3.100
tir 3 Nov (forventet)2.700

Efterspørgsel på spørgsmål om Giorgio De Chirico

Hvad er det mest sete maleri af Giorgio De Chirico?

Den frådstødt søn, med 2.400 besøg eller 4% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Giorgio De Chirico på AllPaintingsStore.com?

45.400 i løbet af tolv måneder (17.900 på kunstnersiden, 27.500 på malerierne).

Bliver Giorgio De Chirico oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (74%), telefoner (22%) og tablets (4%); enheder fører med 74%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Giorgio De Chirico?

engelsk (38%), fransk (20%) og svensk (7%). engelsk fører med 38%.

Er der en stil fra Giorgio De Chirico, som de besøgende foretrækker?

Ja, Mystisk (Stemning): 55% af besøgene mod 34% af kataloget.