Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.561kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Giorgione Populære malerier og besøgsdata

1477 – 1510

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Giorgione på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Giorgione: de tal der tæller

Tempest er det mest viste maleri af Giorgione: 21.600 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 45% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Landlig koncert (Fête champêtre) og De Tre Filosoffer. I alt 66.700 besøg: 22.800 på kunstnersiden og 43.900 på malerierne. Faldt med 27% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 27.400 besøg. Hovedsprog: engelsk (41%), russisk (11%) og spansk (9%). Enhedsfordeling: enheder (51%), telefoner (46%) og tablets (3%). Balanceret (Kontrast) er den foretrukne stil: 58% af besøgene, 6% af kataloget.

Top 10 malerier af Giorgione efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Giorgione, som folk åbner mest.

  1. Tempest 1 Tempest 21.600 besøg · 45,0%
  2. Landlig koncert (Fête champêtre) 2 Landlig koncert (Fête champêtre), 1509 3.600 besøg · 7,5%
  3. De Tre Filosoffer 3 De Tre Filosoffer, 1508 2.000 besøg · 4,2%
  4. Den sovende Venus 4 Den sovende Venus, 1510 1.700 besøg · 3,5%
  5. Three Philosophers 5 Three Philosophers, 1509 1.500 besøg · 3,1%
  6. Venus Slægtning 6 Venus Slægtning 1.200 besøg · 2,5%
  7. Judith 7 Judith 1.100 besøg · 2,3%
  8. Armor 8 Armor, 1510 1.100 besøg · 2,3%
  9. Ung Kvinde (“Laura”) 9 Ung Kvinde (“Laura”), 1506 900 besøg · 1,9%
  10. Kongernes tilbedelse 10 Kongernes tilbedelse, 1506 800 besøg · 1,7%

Hvad er den månedlige trafik på Giorgione-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026300500
Jul 20266.70020.700
Aug 20266.10016.200
Sept 20269.7006.500

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Giorgione?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Giorgione sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Tempest0000000006.80011.7002.300
Den sovende Venus000000001001.000400200
Venus Slægtning000000000400300400
De Tre Filosoffer0000000001.000500300
Ung Kvinde (“Laura”)000000000500200200
Three Philosophers0000000005007000
Landlig koncert (Fête champ…0000000001.3007001.100
Kongernes tilbedelse0000000003000300
Self-portrait0000000001001000
Portrait of a Gentleman in…00000000060000

Telefoner eller computere: hvor har Giorgione læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder33.80050,7%
telefoner30.70046,0%
tablets2.2003,3%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Giorgiones publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
engelsk4.00040,8%
russisk1.10011,2%
spansk9009,2%
koreansk6006,1%
tysk5005,1%
italiensk5005,1%
portugisisk5005,1%
polsk4004,1%
bulgarsk3003,1%
fransk3003,1%

Hvor mange daglige besøg er der hos Giorgione, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
ons 23 Sept300
tor 24 Sept800
fre 25 Sept500
lør 26 Sept500
søn 27 Sept400
man 28 Sept800
tir 29 Sept900
ons 30 Sept100
tor 1 Okt800
fre 2 Okt400
lør 3 Okt800
søn 4 Okt500
man 5 Okt800
tir 6 Okt600
ons 7 Okt600
tor 8 Okt900
fre 9 Okt600
lør 10 Okt600
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt1.100
tir 13 Okt500
ons 14 Okt (forventet)400
tor 15 Okt (forventet)1.100
fre 16 Okt (forventet)700
lør 17 Okt (forventet)800
søn 18 Okt (forventet)900
man 19 Okt (forventet)1.200
tir 20 Okt (forventet)900
ons 21 Okt (forventet)500
tor 22 Okt (forventet)1.200
fre 23 Okt (forventet)700
lør 24 Okt (forventet)900
søn 25 Okt (forventet)900
man 26 Okt (forventet)1.300
tir 27 Okt (forventet)900
ons 28 Okt (forventet)500
tor 29 Okt (forventet)1.200
fre 30 Okt (forventet)700
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)1.000
man 2 Nov (forventet)1.300
tir 3 Nov (forventet)1.000

Efterspørgsel på spørgsmål om Giorgione

Hvad er det mest sete maleri af Giorgione?

Tempest, med 21.600 besøg eller 45% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Giorgione på AllPaintingsStore.com?

66.700 i løbet af tolv måneder (22.800 på kunstnersiden, 43.900 på malerierne).

Bliver Giorgione oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (51%), telefoner (46%) og tablets (3%); enheder fører med 51%.

Hvilke sprog bruges til at gennemse Giorgione?

engelsk (41%), russisk (11%) og spansk (9%). engelsk fører med 41%.

Er der en stil fra Giorgione, som de besøgende foretrækker?

Ja, Balanceret (Kontrast): 58% af besøgene mod 6% af kataloget.