Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Grahame Sydney på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Grahame Sydney: køberens perspektiv
Købere åbner Boundary Road, Ida Valley oftere end noget andet maleri af Grahame Sydney: 400 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 8% af det samlede antal. Derefter følger Paul Aubin og Standing Nude Ii. Grahame Sydney fik 4.700 besøg: 800 på kunstnerprofilen og 3.900 på malerierne. Momentum aftog: 60% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 4.000 besøg. Besøg efter enhed: enheder (79%) og telefoner (21%). Smagen er klar: Blød skygge (Lysstyrke) står for 27% af besøgene, men udgør kun 14% af kataloget.
Grahame Sydney: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Grahame Sydney med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Boundary Road, Ida Valley
400 besøg · 8,2%
-
2
Paul Aubin
400 besøg · 8,2%
-
3
Standing Nude Ii
300 besøg · 6,1%
-
4
Robert Hogan
200 besøg · 4,1%
-
5
Albatross At Deborah Bay
200 besøg · 4,1%
-
6
Waipiata Angel
200 besøg · 4,1%
-
7
Ahuriri Saddle
200 besøg · 4,1%
-
8
Ida Valley Moon
200 besøg · 4,1%
-
9
Pig Root Pond
100 besøg · 2,0%
-
10
Killing House
100 besøg · 2,0%
Hvordan ændrer besøgene på Grahame Sydney-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 3.300 |
| Aug 2026 | 0 | 500 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvordan ændrer besøg på Grahame Sydneys malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Grahame Sydney matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 10,2% |
| Blød skygge | 14,0% | 26,5% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 36,7% |
| Lysende balance | 28,0% | 18,4% |
| Lysstærk | 10,0% | 8,2% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 57,1% |
| Dæmpet farvemætning | 26,0% | 16,3% |
| Afbalanceret blød | 18,0% | 14,3% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 12,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 81,8% | 87,5% |
| Jordagtig | 9,1% | 4,2% |
| Monokrom | 6,1% | 4,2% |
| Mørke toner | 3,0% | 4,2% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 44,0% | 55,1% |
| Afbalanceret | 36,0% | 24,5% |
| Levende og mættet | 20,0% | 20,4% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 12,0% | 6,1% |
| Blid | 8,0% | 6,1% |
| Balanceret | 12,0% | 16,3% |
| Kraftig kontrast | 26,0% | 22,4% |
| Udsagn | 42,0% | 49,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 22,0% | 30,6% |
| Blødt blandet palet | 20,0% | 12,2% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 10,2% |
| Stærk farveenhed | 32,0% | 38,8% |
| Sammenhængende palette | 14,0% | 8,2% |
Hvilke malerier af Grahame Sydney vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Robert Hogan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Silent Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Model In Light | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night At The Pensioner Flats | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rozzie At Pisa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing, Study For Oil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Night House Ii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Evening In The Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Arthur Batt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Memorial Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvad er enhedenfordelingen for Grahame Sydney-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.700 | 78,7% |
| telefoner | 1.000 | 21,3% |
Hvilke sprog bruger køberne af Grahame Sydney til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Grahame Sydney, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 200 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 100 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Om Grahame Sydney på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Grahame Sydney har flest besøg?
- Boundary Road, Ida Valley: 400 besøg, 8% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Grahame Sydney-målgruppen?
- 4.700 besøg over tolv måneder, 800 på kunstnersiden og 3.900 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Grahame Sydney?
- Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (79%) og telefoner (21%); enheder er mest udbredt med 79%.
Hvilken stil inden for malerier af Grahame Sydney tiltrækker købere?
- Blød skygge (Lysstyrke) malerier: 27% af de besøgende, 14% af kataloget.