Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gunning King på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gunning King: køberens perspektiv
Købere åbner Market Day oftere end noget andet maleri af Gunning King: 400 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 4% af det samlede antal. Derefter følger Wild Flowers og Autumn. Gunning King fik 11.000 besøg: 900 på kunstnerprofilen og 10.100 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 10.300 besøg. Besøg efter enhed: enheder (98%) og telefoner (2%). Smagen er klar: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) står for 51% af besøgene, men udgør kun 42% af kataloget.
Gunning King: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Gunning King med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Market Day
400 besøg · 3,8%
-
2
Wild Flowers
400 besøg · 3,8%
-
3
Autumn, 1933
300 besøg · 2,9%
-
4
Landscape and Cloud Study, 1921
300 besøg · 2,9%
-
5
A Brown Cow
300 besøg · 2,9%
-
6
A Cow Eating
300 besøg · 2,9%
-
7
Saturday Afternoon, 1892
200 besøg · 1,9%
-
8
A Sunny Day, 1920
200 besøg · 1,9%
-
9
Hampshire Meads, 1931
200 besøg · 1,9%
-
10
Forest Scene, 1930
200 besøg · 1,9%
Hvordan ændrer besøgene på Gunning King-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 800 | 9.500 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvordan ændrer besøg på Gunning Kings malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Gunning King matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 6,7% |
| Blød skygge | 20,0% | 19,2% |
| Blød lysstyrke | 46,0% | 44,2% |
| Lysende balance | 28,0% | 27,9% |
| Lysstærk | 2,0% | 1,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 20,0% | 14,4% |
| Dæmpet farvemætning | 42,0% | 51,0% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 26,0% |
| Tydelig farveintensitet | 8,0% | 8,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 59,5% | 56,0% |
| Jordagtig | 37,8% | 38,7% |
| Mørke toner | 2,7% | 5,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 9,6% |
| Afbalanceret | 78,0% | 76,9% |
| Levende og mættet | 10,0% | 13,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 1,9% |
| Blid | 16,0% | 23,1% |
| Balanceret | 12,0% | 15,4% |
| Kraftig kontrast | 32,0% | 30,8% |
| Udsagn | 32,0% | 28,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,0% | 1,9% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 1,9% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 11,5% |
| Stærk farveenhed | 58,0% | 58,7% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 26,0% |
Hvilke malerier af Gunning King vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Saturday Afternoon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| The Letter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hide and Seek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Harting Church, West Sussex | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sheep Grazing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Cows and Sheep | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Woman in Purple | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvad er enhedenfordelingen for Gunning King-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 10.800 | 98,2% |
| telefoner | 200 | 1,8% |
Hvilke sprog bruger køberne af Gunning King til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Gunning King, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 200 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 200 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 200 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 300 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Om Gunning King på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Gunning King har flest besøg?
- Market Day: 400 besøg, 4% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Gunning King-målgruppen?
- 11.000 besøg over tolv måneder, 900 på kunstnersiden og 10.100 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Gunning King?
- Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (98%) og telefoner (2%); enheder er mest udbredt med 98%.
Hvilken stil inden for malerier af Gunning King tiltrækker købere?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning) malerier: 51% af de besøgende, 42% af kataloget.