Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gustav Bauernfeind på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gustav Bauernfeind: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Gustav Bauernfeind på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er The Wailing Wall, Jerusalem - Gustav Bauernfeind: 3.000 besøg, hvilket svarer til 75% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Gate Of The Great Umayyad Mosque, Damascus og Canal Scene in Chioggia with Bragozzo. Gustav Bauernfeind har i alt genereret 4.300 besøg, heraf 700 på kunstnerprofilen og 3.600 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 2700% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Sept 2026 med 2.800 besøg. Købere browser på enheder (79%) og telefoner (21%). Købere har en tendens til Blid (Kontrast): 82% af besøgene, mod 21% af kunstnerens katalog.
De 7 malerier af Gustav Bauernfeind, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 7 malerier af Gustav Bauernfeind der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
The Wailing Wall, Jerusalem - Gustav Bauernfeind, 2026
3.000 besøg · 75,0%
-
2
The Gate Of The Great Umayyad Mosque, Damascus
300 besøg · 7,5%
-
3
Canal Scene in Chioggia with Bragozzo
200 besøg · 5,0%
-
4
Street Scene in Jerusalem
200 besøg · 5,0%
-
5
Jerusalem from the Mount of Olives
100 besøg · 2,5%
-
6
Die Gartenlaube -
100 besøg · 2,5%
-
7
Die Gartenlaube -
100 besøg · 2,5%
Hvor meget interesse får Gustav Bauernfeind hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 2.800 |
Hvor ofte bliver malerierne af Gustav Bauernfeind vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Gustav Bauernfeind?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,5% | 10,0% |
| Blød skygge | 21,1% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 36,8% | 85,0% |
| Lysende balance | 31,6% | 5,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 63,2% | 87,5% |
| Dæmpet farvemætning | 21,1% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 10,5% | 5,0% |
| Tydelig farveintensitet | 5,3% | 7,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 52,9% | 80,0% |
| Jordagtig | 41,2% | 12,5% |
| Mørke toner | 5,9% | 7,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 57,9% | 17,5% |
| Afbalanceret | 36,8% | 75,0% |
| Levende og mættet | 5,3% | 7,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 21,1% | 82,5% |
| Balanceret | 5,3% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 15,8% | 0,0% |
| Udsagn | 57,9% | 17,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,5% | 5,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 21,1% | 2,5% |
| Stærk farveenhed | 26,3% | 87,5% |
| Sammenhængende palette | 42,1% | 5,0% |
Hvilke malerier af Gustav Bauernfeind er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Gate of the Great Umayy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wailing Wall, Jerusalem… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.700 |
| The Temple Ruin in Baalbek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Gate Of The Great Umayy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 |
| Street Scene in Jerusalem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Canal Scene in Chioggia wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Market At Jaffa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| At The Entrance To The Temp… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jerusalem from the Mount of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| A Street Scene In Jaffa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Gustav Bauernfeind?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.400 | 79,1% |
| telefoner | 900 | 20,9% |
Hvilke sprog bruger købere af Gustav Bauernfeind til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| rumænsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Gustav Bauernfeind, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Gustav Bauernfeind: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Gustav Bauernfeind er mest efterspurgte?
- The Wailing Wall, Jerusalem - Gustav Bauernfeind fører med 3.000 besøg (75% af Gustav Bauernfeinds visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 7.
Hvor stor er interessen for Gustav Bauernfeind?
- 4.300 besøg i løbet af tolv måneder: 700 på kunstnersiden og 3.600 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Gustav Bauernfeind?
- Købere browser på enheder (79%) og telefoner (21%); enheder står for 79% af besøgene.
Hvilken type malerier af Gustav Bauernfeind foretrækker køberne?
- Blid (Kontrast): 82% af besøgene for 21% af kataloget.