Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.564kunstværker 30.613kunstnere 4.658museer 32sprog

Gustave Courbet Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1819 – 1877

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gustave Courbet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Gustave Courbet: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Gustave Courbet på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Verdens fødsel: 30.200 besøg, hvilket svarer til 13% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Begravelse i Ornans og Kvinde med papegøj. Gustave Courbet har i alt genereret 265.100 besøg, heraf 47.300 på kunstnerprofilen og 217.800 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 39% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 155.700 besøg. Købere gennemser i engelsk (33%), russisk (11%) og portugisisk (10%). Interessen kommer primært fra Brasilien (8%), Polen (8%) og Portugal (8%). Købere browser på enheder (70%), telefoner (24%) og tablets (6%). Købere har en tendens til Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 48% af besøgene, mod 30% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Gustave Courbet, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Gustave Courbet der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Verdens fødsel 1 Verdens fødsel, 1866 30.200 besøg · 12,9%
  2. Begravelse i Ornans 2 Begravelse i Ornans, 1849 13.700 besøg · 5,9%
  3. Kvinde med papegøj 3 Kvinde med papegøj, 1866 5.500 besøg · 2,4%
  4. De stenbrytare 4 De stenbrytare, 1849 4.800 besøg · 2,1%
  5. Woman with White Stockings 5 Woman with White Stockings, 1861 3.900 besøg · 1,7%
  6. The Painter's Studio 6 The Painter's Studio, 1855 3.900 besøg · 1,7%
  7. Kvinden i bølgerne 7 Kvinden i bølgerne, 1868 3.400 besøg · 1,5%
  8. Mødet eller Bonjour Monsieur Courbet 8 Mødet eller Bonjour Monsieur Courbet, 1854 3.400 besøg · 1,5%
  9. The Peasants of Flagey Returning from the Fair 9 The Peasants of Flagey Returning from the Fair, 1855 3.300 besøg · 1,4%
  10. Kilden 10 Kilden, 1862 2.500 besøg · 1,1%

Hvor meget interesse får Gustave Courbet hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262005.600
Jul 202614.400141.300
Aug 202610.50032.900
Sept 202622.20038.000

Hvor ofte bliver malerierne af Gustave Courbet vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Gustave Courbet er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Verdens fødsel0000000009.4006.00011.600
De stenbrytare0000000001.7007001.900
Kvinde med papegøj0000000002.3008001.800
Jagten Morgen0000000001.200200200
Nøgen med blomstrende gren000000000400600200
Udsigt over Ornans000000000300300400
Panoramic View of the Alps,…00000000050000
Woman with a Parrot0000000005000200
Kvinden i bølgerne0000000002.300600400
Begravelse i Ornans000000001006.9006.100200

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Gustave Courbet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder185.70070,0%
telefoner63.00023,8%
tablets16.4006,2%

Hvilke sprog bruger købere af Gustave Courbet til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk8.30033,5%
russisk2.70010,9%
portugisisk2.4009,7%
spansk2.2008,9%
fransk2.1008,5%
japansk1.5006,0%
polsk1.0004,0%
tysk8003,2%
koreansk8003,2%
Chinese8003,2%

Hvor mange daglige besøg er der hos Gustave Courbet, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
man 21 Sept2.200
tir 22 Sept2.300
ons 23 Sept4.900
tor 24 Sept2.800
fre 25 Sept3.100
lør 26 Sept1.900
søn 27 Sept2.800
man 28 Sept7.800
tir 29 Sept4.000
ons 30 Sept2.700
tor 1 Okt4.200
fre 2 Okt3.600
lør 3 Okt2.400
søn 4 Okt2.900
man 5 Okt2.600
tir 6 Okt3.000
ons 7 Okt4.400
tor 8 Okt3.100
fre 9 Okt3.500
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt3.700
man 12 Okt (forventet)4.600
tir 13 Okt (forventet)3.400
ons 14 Okt (forventet)4.400
tor 15 Okt (forventet)3.700
fre 16 Okt (forventet)3.700
lør 17 Okt (forventet)3.100
søn 18 Okt (forventet)3.400
man 19 Okt (forventet)4.900
tir 20 Okt (forventet)3.600
ons 21 Okt (forventet)4.600
tor 22 Okt (forventet)3.900
fre 23 Okt (forventet)3.900
lør 24 Okt (forventet)3.300
søn 25 Okt (forventet)3.600
man 26 Okt (forventet)5.100
tir 27 Okt (forventet)3.800
ons 28 Okt (forventet)4.900
tor 29 Okt (forventet)4.100
fre 30 Okt (forventet)4.100
lør 31 Okt (forventet)3.400
søn 1 Nov (forventet)3.800

Gustave Courbet: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Gustave Courbet er mest efterspurgte?

Verdens fødsel fører med 30.200 besøg (13% af Gustave Courbets visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Gustave Courbet?

265.100 besøg i løbet af tolv måneder: 47.300 på kunstnersiden og 217.800 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Gustave Courbet?

Købere browser på enheder (70%), telefoner (24%) og tablets (6%); enheder står for 70% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Gustave Courbet?

engelsk (33%), russisk (11%) og portugisisk (10%). engelsk er førende med 33%.

Hvilken type malerier af Gustave Courbet foretrækker køberne?

Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 48% af besøgene for 30% af kataloget.