Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gustave Loiseau på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gustave Loiseau: de tal der tæller
Field and Hills er det mest viste maleri af Gustave Loiseau: 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 2% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Dieppe og trees. I alt 16.300 besøg: 1.000 på kunstnersiden og 15.300 på malerierne. Faldt med 17% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 14.700 besøg. Enhedsfordeling: enheder (99%) og tablets (1%). Neutrale nuancer (Farvepalette) er den foretrukne stil: 76% af besøgene, 67% af kataloget.
Top 10 malerier af Gustave Loiseau efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Gustave Loiseau, som folk åbner mest.
-
1
Field and Hills, 1890
400 besøg · 2,3%
-
2
Dieppe, 1905
400 besøg · 2,3%
-
3
trees
400 besøg · 2,3%
-
4
Bastille's Place, 1929
300 besøg · 1,7%
-
5
Cliffs at Cap Frehel, 1905
300 besøg · 1,7%
-
6
The Garden Behind the House, 1915
300 besøg · 1,7%
-
7
Veslez, 1906
300 besøg · 1,7%
-
8
Landscape in Snow, 1899
300 besøg · 1,7%
-
9
landscape
300 besøg · 1,7%
-
10
Jetty at Fecamp
300 besøg · 1,7%
Hvad er den månedlige trafik på Gustave Loiseau-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 500 |
| Jul 2026 | 800 | 13.900 |
| Aug 2026 | 100 | 500 |
| Sept 2026 | 100 | 400 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Gustave Loiseau?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Gustave Loiseau?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 0,6% |
| Blød skygge | 24,0% | 16,1% |
| Blød lysstyrke | 42,0% | 51,1% |
| Lysende balance | 28,0% | 32,2% |
| Lysstærk | 2,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 46,0% | 38,5% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 38,5% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 19,5% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 3,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 66,7% | 76,0% |
| Jordagtig | 30,0% | 18,3% |
| Naturtema | 0,0% | 3,9% |
| Mørke toner | 0,0% | 1,0% |
| Monokrom | 0,0% | 1,0% |
| Pastelfarver | 3,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 24,1% |
| Afbalanceret | 68,0% | 65,5% |
| Levende og mættet | 6,0% | 10,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 30,0% | 24,7% |
| Blid | 32,0% | 39,7% |
| Balanceret | 12,0% | 10,3% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 16,7% |
| Udsagn | 12,0% | 8,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 32,0% | 36,8% |
| Blødt blandet palet | 24,0% | 17,2% |
| Balanceret harmoni | 18,0% | 16,7% |
| Stærk farveenhed | 26,0% | 27,0% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 2,3% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Gustave Loiseau sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vase of Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Field and Hills | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| the red painted house | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Louvier Road in Winter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River in Autumn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Port Goulphar, Belle-Ile-en… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| House with a Red Gate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| By the Eure River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Snow at St Auen d'Aumone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cove at Sevignes, Cap Frehel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Telefoner eller computere: hvor har Gustave Loiseau læst?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tabellen
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 16.200 | 99,4% |
| tablets | 100 | 0,6% |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Gustave Loiseaus publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Gustave Loiseau, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 100 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 1.400 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 1.800 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 200 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 2.300 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 300 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 2.700 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 400 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Gustave Loiseau
Hvad er det mest sete maleri af Gustave Loiseau?
- Field and Hills, med 400 besøg eller 2% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.
Hvor mange besøg får Gustave Loiseau på AllPaintingsStore.com?
- 16.300 i løbet af tolv måneder (1.000 på kunstnersiden, 15.300 på malerierne).
Bliver Gustave Loiseau oftest set på telefoner eller computere?
- Besøgene er fordelt på enheder (99%) og tablets (1%); enheder fører med 99%.
Er der en stil fra Gustave Loiseau, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Neutrale nuancer (Farvepalette): 76% af besøgene mod 67% af kataloget.