Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Guy Rose på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Guy Rose: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Guy Rose på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Notre Dame de Grace, Honfleur: 500 besøg, hvilket svarer til 9% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Saine Valley, Giverny og The Potato Gatherers. Guy Rose har i alt genereret 5.400 besøg, heraf 500 på kunstnerprofilen og 4.900 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 4.400 besøg. Købere browser på enheder (87%) og telefoner (13%). Købere har en tendens til Levende og mættet (Farveintensitet): 40% af besøgene, mod 26% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Guy Rose, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Guy Rose der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Notre Dame de Grace, Honfleur
500 besøg · 9,1%
-
2
The Saine Valley, Giverny
500 besøg · 9,1%
-
3
The Potato Gatherers, 1891
300 besøg · 5,5%
-
4
Laguna Rocks, Low Tide, 1915
300 besøg · 5,5%
-
5
View in the San Gabriel Mountains
300 besøg · 5,5%
-
6
The Sycamores, Pasadena, 1918
200 besøg · 3,6%
-
7
Notre Dame de Grace, Honfleur, 1910
200 besøg · 3,6%
-
8
The Leading Lady
200 besøg · 3,6%
-
9
Chrysanthemums, 1887
200 besøg · 3,6%
-
10
Carmel Shore, 1915
200 besøg · 3,6%
Hvor meget interesse får Guy Rose hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 4.100 |
| Aug 2026 | 100 | 400 |
| Sept 2026 | 100 | 400 |
Hvor ofte bliver malerierne af Guy Rose vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Guy Rose?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 9,1% |
| Blød skygge | 16,0% | 21,8% |
| Blød lysstyrke | 26,0% | 20,0% |
| Lysende balance | 34,0% | 43,6% |
| Lysstærk | 14,0% | 5,5% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 10,0% | 1,8% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 38,2% |
| Afbalanceret blød | 36,0% | 40,0% |
| Tydelig farveintensitet | 20,0% | 20,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 52,5% | 54,0% |
| Mørke toner | 17,5% | 26,0% |
| Jordagtig | 25,0% | 20,0% |
| Naturtema | 2,5% | 0,0% |
| Pastelfarver | 2,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 4,0% | 1,8% |
| Afbalanceret | 70,0% | 58,2% |
| Levende og mættet | 26,0% | 40,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 1,8% |
| Blid | 20,0% | 25,4% |
| Balanceret | 34,0% | 9,1% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 32,7% |
| Udsagn | 22,0% | 30,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 36,0% | 29,1% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 16,4% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 21,8% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 32,7% |
| Sammenhængende palette | 2,0% | 0,0% |
Hvilke malerier af Guy Rose er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Notre Dame de Grace, Honfle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Poppy Field | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Green Parasol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Point Lobos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Leading Lady | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Notre Dame de Grace, Honfle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| Off Mission Point (also kno… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still LIfe: Jug with Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Late Afternoon Giverny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Potato Gatherers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Guy Rose?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.700 | 87,0% |
| telefoner | 700 | 13,0% |
Hvilke sprog bruger købere af Guy Rose til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| spansk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Guy Rose, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 900 |
| lør 10 Okt | 300 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 1.100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 400 |
| søn 18 Okt (forventet) | 200 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 1.400 |
| lør 24 Okt (forventet) | 500 |
| søn 25 Okt (forventet) | 300 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 300 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 1.600 |
| lør 31 Okt (forventet) | 500 |
| søn 1 Nov (forventet) | 400 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 400 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Guy Rose: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Guy Rose er mest efterspurgte?
- Notre Dame de Grace, Honfleur fører med 500 besøg (9% af Guy Roses visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Guy Rose?
- 5.400 besøg i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnersiden og 4.900 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Guy Rose?
- Købere browser på enheder (87%) og telefoner (13%); enheder står for 87% af besøgene.
Hvilken type malerier af Guy Rose foretrækker køberne?
- Levende og mættet (Farveintensitet): 40% af besøgene for 26% af kataloget.