Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Henri Gervex på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Henri Gervex: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Henri Gervex på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Rolla: 400 besøg, hvilket svarer til 15% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Portrait of Tsarina Alexandra og The Salon Jury. Henri Gervex har i alt genereret 3.500 besøg, heraf 1.200 på kunstnerprofilen og 2.300 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 60% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.200 besøg. Købere browser på enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%). Købere har en tendens til Udsagn (Kontrast): 81% af besøgene, mod 56% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Henri Gervex, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Henri Gervex der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Rolla
400 besøg · 15,4%
-
2
Portrait of Tsarina Alexandra
200 besøg · 7,7%
-
3
The Salon Jury
200 besøg · 7,7%
-
4
A Meeting of the Judges of the Salon des Artistes
200 besøg · 7,7%
-
5
Fragment Of The Panorama Of 'the History Of The Century' -
200 besøg · 7,7%
-
6
Portrait De Madame G.
200 besøg · 7,7%
-
7
Le Modèle Masqué
200 besøg · 7,7%
-
8
Portrait De Jenny Sacerdote.
100 besøg · 3,8%
-
9
Café Scene in Paris
100 besøg · 3,8%
-
10
Femme Resuse À La Toilette
100 besøg · 3,8%
Hvor meget interesse får Henri Gervex hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 1.500 |
| Aug 2026 | 200 | 300 |
| Sept 2026 | 300 | 500 |
Hvor ofte bliver malerierne af Henri Gervex vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Henri Gervex?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 21,9% | 15,4% |
| Blød skygge | 29,3% | 23,1% |
| Blød lysstyrke | 39,0% | 61,5% |
| Lysende balance | 7,3% | 0,0% |
| Lysstærk | 2,4% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 58,5% | 61,5% |
| Dæmpet farvemætning | 24,4% | 23,1% |
| Afbalanceret blød | 12,2% | 15,4% |
| Tydelig farveintensitet | 4,9% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 80,0% | 100,0% |
| Neutrale nuancer | 14,3% | 0,0% |
| Mørke toner | 5,7% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 61,0% | 57,7% |
| Afbalanceret | 36,6% | 42,3% |
| Levende og mættet | 2,4% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,4% | 0,0% |
| Blid | 17,1% | 7,7% |
| Balanceret | 9,8% | 11,5% |
| Kraftig kontrast | 14,6% | 0,0% |
| Udsagn | 56,1% | 80,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 7,3% | 7,7% |
| Blødt blandet palet | 24,4% | 26,9% |
| Balanceret harmoni | 17,1% | 11,5% |
| Stærk farveenhed | 36,6% | 34,6% |
| Sammenhængende palette | 14,6% | 19,2% |
Hvilke malerier af Henri Gervex er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Study for 'Autopsy at the H… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Café Scene in Paris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rolla | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 100 |
| Study For A Portrait Of Tsa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Femme Resuse À La Toilette | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Salon Jury | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| The Operation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The wedding of Mathurin Mor… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Birth, Town Hall Of The 19t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Tsarina Alexand… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Henri Gervex?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.800 | 80,0% |
| telefoner | 600 | 17,1% |
| tablets | 100 | 2,9% |
Hvilke sprog bruger købere af Henri Gervex til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| portugisisk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Henri Gervex, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 100 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 100 |
| tor 1 Okt | 200 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Henri Gervex: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Henri Gervex er mest efterspurgte?
- Rolla fører med 400 besøg (15% af Henri Gervexs visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Henri Gervex?
- 3.500 besøg i løbet af tolv måneder: 1.200 på kunstnersiden og 2.300 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Henri Gervex?
- Købere browser på enheder (80%), telefoner (17%) og tablets (3%); enheder står for 80% af besøgene.
Hvilken type malerier af Henri Gervex foretrækker køberne?
- Udsagn (Kontrast): 81% af besøgene for 56% af kataloget.