Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hugh Cameron Wilson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Hugh Cameron Wilson: de tal der tæller
The Flight of the Seagulls er det mest viste maleri af Hugh Cameron Wilson: 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 13% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af The Little Housewife og Male Nude. I alt 4.000 besøg: 1.400 på kunstnersiden og 2.600 på malerierne. Faldt med 57% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 2.900 besøg. Enhedsfordeling: enheder (70%), telefoner (28%) og tablets (2%). Dæmpet (Farvemætning) er den foretrukne stil: 47% af besøgene, 22% af kataloget.
Top 10 malerier af Hugh Cameron Wilson efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Hugh Cameron Wilson, som folk åbner mest.
-
1
The Flight of the Seagulls, 1901
400 besøg · 13,3%
-
2
The Little Housewife
400 besøg · 13,3%
-
3
Male Nude, 1909
400 besøg · 13,3%
-
4
The Bait Gatherers, 1882
200 besøg · 6,7%
-
5
Male Nude, 1909
200 besøg · 6,7%
-
6
On the Riviera
200 besøg · 6,7%
-
7
'I care na tae spin'
200 besøg · 6,7%
-
8
Shepherd and Sheep, 1882
100 besøg · 3,3%
-
9
A Lonely Life, 1873
100 besøg · 3,3%
-
10
The Mountain Shepherdess
100 besøg · 3,3%
Hvad er den månedlige trafik på Hugh Cameron Wilson-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 900 | 2.000 |
| Aug 2026 | 200 | 500 |
| Sept 2026 | 200 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Hugh Cameron Wilson?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Hugh Cameron Wilson?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 22,0% | 20,0% |
| Blød skygge | 28,0% | 33,3% |
| Blød lysstyrke | 28,0% | 26,7% |
| Lysende balance | 18,0% | 20,0% |
| Lysstærk | 4,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 22,0% | 46,7% |
| Dæmpet farvemætning | 18,0% | 6,7% |
| Afbalanceret blød | 46,0% | 40,0% |
| Tydelig farveintensitet | 14,0% | 6,7% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 59,5% | 60,0% |
| Neutrale nuancer | 28,6% | 32,0% |
| Mørke toner | 9,5% | 8,0% |
| Pastelfarver | 2,4% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 22,0% | 46,7% |
| Afbalanceret | 62,0% | 50,0% |
| Levende og mættet | 16,0% | 3,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 26,0% | 26,7% |
| Blid | 14,0% | 26,7% |
| Balanceret | 14,0% | 3,3% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 20,0% |
| Udsagn | 28,0% | 23,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 16,0% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 6,7% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 13,3% |
| Stærk farveenhed | 32,0% | 33,3% |
| Sammenhængende palette | 38,0% | 26,7% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Hugh Cameron Wilson sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Girl Sewing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Lonely Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Play | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Pet Lamb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Kitten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Highlanders' Farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Highlanders' Farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Buttercups and Daisies | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mountain Shepherdess | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Going to the Hay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Telefoner eller computere: hvor har Hugh Cameron Wilson læst?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tabellen
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.800 | 70,0% |
| telefoner | 1.100 | 27,5% |
| tablets | 100 | 2,5% |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Hugh Cameron Wilsons publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tabellen
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Hugh Cameron Wilson, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 200 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Hugh Cameron Wilson
Hvad er det mest sete maleri af Hugh Cameron Wilson?
- The Flight of the Seagulls, med 400 besøg eller 13% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.
Hvor mange besøg får Hugh Cameron Wilson på AllPaintingsStore.com?
- 4.000 i løbet af tolv måneder (1.400 på kunstnersiden, 2.600 på malerierne).
Bliver Hugh Cameron Wilson oftest set på telefoner eller computere?
- Besøgene er fordelt på enheder (70%), telefoner (28%) og tablets (2%); enheder fører med 70%.
Er der en stil fra Hugh Cameron Wilson, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Dæmpet (Farvemætning): 47% af besøgene mod 22% af kataloget.