Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for James Ferrier Pryde på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
James Ferrier Pryde: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af James Ferrier Pryde på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Monument: 100 besøg, hvilket svarer til 9% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Ellen Terry as Nance Oldfield og Lumber A Silhouette. James Ferrier Pryde har i alt genereret 1.200 besøg, heraf 300 på kunstnerprofilen og 900 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.100 besøg. Købere har en tendens til Dramatisk (Stemning): 50% af besøgene, mod 17% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af James Ferrier Pryde, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af James Ferrier Pryde der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Monument, 1917
100 besøg · 9,1%
-
2
Ellen Terry as Nance Oldfield, 1906
100 besøg · 9,1%
-
3
Lumber A Silhouette, 1921
100 besøg · 9,1%
-
4
An Ancient Harbour, 1923
100 besøg · 9,1%
-
5
Cartouche, 1902
100 besøg · 9,1%
-
6
The Slum, 1916
100 besøg · 9,1%
-
7
Venetian Window, 1911
100 besøg · 9,1%
-
8
The Great Doorway
100 besøg · 9,1%
-
9
The Doctor, 1909
100 besøg · 9,1%
-
10
Moll Cutpurse (The Roaring Girl), 1902
100 besøg · 9,1%
Hvor meget interesse får James Ferrier Pryde hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
Hvor ofte bliver malerierne af James Ferrier Pryde vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af James Ferrier Pryde?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Elegant | 50,0% | 50,0% |
| Dramatisk | 16,7% | 50,0% |
| Rolig og harmonisk | 16,7% | 0,0% |
| Romantisk | 16,7% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Melankolsk | 50,0% | 50,0% |
| Rolig | 16,7% | 50,0% |
| Reflekterende | 33,3% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 48,5% | 63,6% |
| Blød skygge | 36,4% | 27,3% |
| Blød lysstyrke | 15,2% | 9,1% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 54,5% | 63,6% |
| Dæmpet farvemætning | 30,3% | 27,3% |
| Afbalanceret blød | 15,2% | 9,1% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 69,7% | 90,9% |
| Afbalanceret | 30,3% | 9,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 12,1% | 18,2% |
| Blid | 30,3% | 36,4% |
| Balanceret | 12,1% | 18,2% |
| Kraftig kontrast | 24,2% | 9,1% |
| Udsagn | 21,2% | 18,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 9,1% | 9,1% |
| Blødt blandet palet | 6,1% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 21,2% | 27,3% |
| Stærk farveenhed | 54,5% | 63,6% |
| Sammenhængende palette | 9,1% | 0,0% |
Hvilke malerier af James Ferrier Pryde er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Romantic Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Selvportræt som 'Scarron' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Slum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Allegory The 'Victory' Mono… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Monument | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Unknown Corner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Monument | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ellen Terry as Nance Oldfie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Monument | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af James Ferrier Pryde til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos James Ferrier Pryde, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
James Ferrier Pryde: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af James Ferrier Pryde er mest efterspurgte?
- Monument fører med 100 besøg (9% af James Ferrier Prydes visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for James Ferrier Pryde?
- 1.200 besøg i løbet af tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 900 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af James Ferrier Pryde foretrækker køberne?
- Dramatisk (Stemning): 50% af besøgene for 17% af kataloget.