Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.561kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Jean-Léon Gérôme Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1824 – 1904

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jean-Léon Gérôme på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jean-Léon Gérôme: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Jean-Léon Gérôme på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind: 2.500 besøg, hvilket svarer til 6% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Slave Market in Rome og Drunken Bacchus and Cupid. Jean-Léon Gérôme har i alt genereret 37.500 besøg, heraf 3.400 på kunstnerprofilen og 34.100 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 4% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 21.800 besøg. Købere browser på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%). Købere har en tendens til Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 26% af besøgene, mod 8% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Jean-Léon Gérôme, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Jean-Léon Gérôme der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind 1 Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind, 1896 2.500 besøg · 6,3%
  2. Slave Market in Rome 2 Slave Market in Rome, 1884 1.800 besøg · 4,5%
  3. Drunken Bacchus and Cupid 3 Drunken Bacchus and Cupid, 1850 1.700 besøg · 4,3%
  4. L'Eminence Grise 4 L'Eminence Grise 1.700 besøg · 4,3%
  5. The Slave Market 5 The Slave Market, 1871 1.500 besøg · 3,8%
  6. Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads 6 Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads, 1894 1.100 besøg · 2,8%
  7. Snake Charmer 7 Snake Charmer, 1889 1.000 besøg · 2,5%
  8. Pollice Verso (aka Thumbs Down) 8 Pollice Verso (aka Thumbs Down) 1.000 besøg · 2,5%
  9. Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing) 9 Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing), 1872 900 besøg · 2,3%
  10. Prayer on the Housetops 10 Prayer on the Housetops, 1865 900 besøg · 2,3%

Hvor meget interesse får Jean-Léon Gérôme hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202601.000
Jul 20261.30020.500
Aug 20269006.300
Sept 20261.2006.300

Hvor ofte bliver malerierne af Jean-Léon Gérôme vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Jean-Léon Gérôme er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Offentlig bøn i moskeen i A…0000000005002000
Harem Kvinder Fodrer Papegø…000000000200200500
Bøn i moskeen000000000300100200
Slave Market in Rome000000000400300600
Turkish 0000000001001000
Tiger og hendes killinger0000000000100100
Snake Charmer000000000800100100
Moorish Bath0000000003000200
Portræt af en Dame0000000004003000
Truth coming from the well…00000000080001.600

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Jean-Léon Gérôme?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder32.00085,3%
telefoner4.50012,0%
tablets1.0002,7%

Hvilke sprog bruger købere af Jean-Léon Gérôme til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
Chinese60046,2%
engelsk20015,4%
fransk20015,4%
dansk1007,7%
georgisk1007,7%
russisk1007,7%

Hvor mange daglige besøg er der hos Jean-Léon Gérôme, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
ons 23 Sept500
tor 24 Sept300
fre 25 Sept700
lør 26 Sept400
søn 27 Sept200
man 28 Sept600
tir 29 Sept500
ons 30 Sept500
tor 1 Okt600
fre 2 Okt300
lør 3 Okt200
søn 4 Okt1.200
man 5 Okt600
tir 6 Okt100
ons 7 Okt800
tor 8 Okt0
fre 9 Okt1.000
lør 10 Okt400
søn 11 Okt300
man 12 Okt2.700
tir 13 Okt1.700
ons 14 Okt (forventet)1.100
tor 15 Okt (forventet)600
fre 16 Okt (forventet)1.200
lør 17 Okt (forventet)600
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)2.400
tir 20 Okt (forventet)1.400
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)1.400
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)1.200
man 26 Okt (forventet)2.800
tir 27 Okt (forventet)1.700
ons 28 Okt (forventet)1.400
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)1.600
lør 31 Okt (forventet)800
søn 1 Nov (forventet)1.400
man 2 Nov (forventet)3.100
tir 3 Nov (forventet)1.900

Jean-Léon Gérôme: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Jean-Léon Gérôme er mest efterspurgte?

Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind fører med 2.500 besøg (6% af Jean-Léon Gérômes visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Jean-Léon Gérôme?

37.500 besøg i løbet af tolv måneder: 3.400 på kunstnersiden og 34.100 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Jean-Léon Gérôme?

Købere browser på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%); enheder står for 85% af besøgene.

Hvilken type malerier af Jean-Léon Gérôme foretrækker køberne?

Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 26% af besøgene for 8% af kataloget.