Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joachim Wtewael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Joachim Wtewael: køberens perspektiv
Købere åbner Adoration by the Shepherds oftere end noget andet maleri af Joachim Wtewael: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 14% af det samlede antal. Derefter følger Charity og The Golden Age. Joachim Wtewael fik 2.400 besøg: 500 på kunstnerprofilen og 1.900 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 2.000 besøg. Smagen er klar: Seren (Stemning) står for 75% af besøgene, men udgør kun 12% af kataloget.
Joachim Wtewael: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Joachim Wtewael med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Adoration by the Shepherds, 1625
300 besøg · 13,6%
-
2
Charity, 1627
300 besøg · 13,6%
-
3
The Golden Age, 1605
300 besøg · 13,6%
-
4
Martyrdom of Saint Sebastian, 1600
300 besøg · 13,6%
-
5
The Judgement of Paris, 1615
200 besøg · 9,1%
-
6
Mars and Venus Surprised by Vulcan, 1601
100 besøg · 4,5%
-
7
The Golden Age (detail), 1605
100 besøg · 4,5%
-
8
Moses Striking the Rock, 1624
100 besøg · 4,5%
-
9
The Fruit and Vegetable Seller, 1618
100 besøg · 4,5%
-
10
Kitchen Scene, 1605
100 besøg · 4,5%
Hvordan ændrer besøgene på Joachim Wtewael-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.600 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvordan ændrer besøg på Joachim Wtewaels malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Joachim Wtewael matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dramatisk | 62,5% | 25,0% |
| Seren | 12,5% | 75,0% |
| Klassisk | 12,5% | 0,0% |
| Elegant | 12,5% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Fredfyldt | 12,5% | 75,0% |
| Mystisk | 37,5% | 0,0% |
| Lidenskabelig | 12,5% | 25,0% |
| Dramatisk | 12,5% | 0,0% |
| Romantisk | 12,5% | 0,0% |
| Åndelig | 12,5% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 60,0% | 90,9% |
| Blød skygge | 20,0% | 9,1% |
| Blød lysstyrke | 12,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 8,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 34,0% | 36,4% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 45,5% |
| Afbalanceret blød | 26,0% | 18,2% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 58,0% | 54,5% |
| Afbalanceret | 42,0% | 45,5% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 12,0% | 9,1% |
| Blid | 28,0% | 13,6% |
| Balanceret | 18,0% | 50,0% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 18,2% |
| Udsagn | 28,0% | 9,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,0% | 18,2% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 4,5% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 64,0% | 59,1% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 18,2% |
Hvilke malerier af Joachim Wtewael vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Golden Age | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| The Battle Between the Gods… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Golden Age (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Persée secourant Andromède | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Judgment of Paris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Perseus and Andromeda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lot and his Daughters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| JUPITER ET DANAE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adoration of the Shepherds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Actaeon is changed into a s… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Joachim Wtewael til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Joachim Wtewael, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 200 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 300 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 400 |
| tir 13 Okt | 400 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 300 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 400 |
| tir 20 Okt (forventet) | 700 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 400 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 500 |
| tir 27 Okt (forventet) | 800 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 500 |
| lør 31 Okt (forventet) | 200 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 600 |
| tir 3 Nov (forventet) | 900 |
| ons 4 Nov (forventet) | 200 |
| tor 5 Nov (forventet) | 200 |
Om Joachim Wtewael på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Joachim Wtewael har flest besøg?
- Adoration by the Shepherds: 300 besøg, 14% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Joachim Wtewael-målgruppen?
- 2.400 besøg over tolv måneder, 500 på kunstnersiden og 1.900 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Joachim Wtewael tiltrækker købere?
- Seren (Stemning) malerier: 75% af de besøgende, 12% af kataloget.