Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Bonny på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Bonny: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af John Bonny på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Landscape with a Thatched Cottage and a Lake: 400 besøg, hvilket svarer til 18% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Montague Cottage og Duck Pond (painted under the pseudonym W. Norris). John Bonny har i alt genereret 1.900 besøg, heraf 300 på kunstnerprofilen og 1.600 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 200% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.300 besøg. Købere har en tendens til Sammenhængende palette (Farveharmoni): 50% af besøgene, mod 35% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af John Bonny, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af John Bonny der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Landscape with a Thatched Cottage and a Lake
400 besøg · 18,2%
-
2
Montague Cottage
300 besøg · 13,6%
-
3
Duck Pond (painted under the pseudonym W. Norris)
200 besøg · 9,1%
-
4
Ford, Pymmes Brook, near Weir Hall, Edmonton
200 besøg · 9,1%
-
5
Weir Hall Ford
200 besøg · 9,1%
-
6
Stonebridge Lock, River Lea, 1910
100 besøg · 4,5%
-
7
Stonebridge Lock, River Lea
100 besøg · 4,5%
-
8
Reapers in a Cornfield
100 besøg · 4,5%
-
9
All Hallows Church, Tottenham
100 besøg · 4,5%
-
10
View of Rectory Farm on White Hart Lane, Tottenham
100 besøg · 4,5%
Hvor meget interesse får John Bonny hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1.100 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 100 | 200 |
Hvor ofte bliver malerierne af John Bonny vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af John Bonny?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 26,9% | 27,3% |
| Blød lysstyrke | 61,5% | 68,2% |
| Lysende balance | 7,7% | 4,5% |
| Lysstærk | 3,9% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 38,5% | 18,2% |
| Dæmpet farvemætning | 26,9% | 40,9% |
| Afbalanceret blød | 15,4% | 18,2% |
| Tydelig farveintensitet | 19,2% | 22,7% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 62,5% | 71,4% |
| Mørke toner | 20,8% | 23,8% |
| Neutrale nuancer | 16,7% | 4,8% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 38,5% | 18,2% |
| Afbalanceret | 46,2% | 59,1% |
| Levende og mættet | 15,4% | 22,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 3,9% | 0,0% |
| Blid | 38,5% | 36,4% |
| Balanceret | 15,4% | 9,1% |
| Kraftig kontrast | 26,9% | 27,3% |
| Udsagn | 15,4% | 27,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 3,9% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 7,7% | 4,5% |
| Balanceret harmoni | 11,5% | 18,2% |
| Stærk farveenhed | 42,3% | 27,3% |
| Sammenhængende palette | 34,6% | 50,0% |
Hvilke malerier af John Bonny er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| All Hallows Church, Tottenh… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River House, Devonshire Hil… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Weir, Pymmes Brook, Edmonton | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stonebridge Lock, River Lea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Rectory Farm, White Hart La… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tottenham Mills, Ferry Lane | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruce Grove, Tottenham | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Stonebridge Lock, River Lea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Weir Hall Ford | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Weir Hall Ford | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af John Bonny til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos John Bonny, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tor 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 300 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 100 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 200 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 100 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 200 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 100 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 200 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 100 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
John Bonny: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af John Bonny er mest efterspurgte?
- Landscape with a Thatched Cottage and a Lake fører med 400 besøg (18% af John Bonnys visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for John Bonny?
- 1.900 besøg i løbet af tolv måneder: 300 på kunstnersiden og 1.600 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af John Bonny foretrækker køberne?
- Sammenhængende palette (Farveharmoni): 50% af besøgene for 35% af kataloget.