Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Thomas Serres på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Thomas Serres: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af John Thomas Serres på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Port Mahon, Minorca With British Men-of-war At Anchor: 500 besøg, hvilket svarer til 19% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Wreck Of The H.M.S. Deal Castle og Man O' War Off Mont Orgueil Castle. John Thomas Serres har i alt genereret 2.700 besøg, heraf 500 på kunstnerprofilen og 2.200 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.900 besøg. Købere har en tendens til Jordagtig (Farvepalette): 78% af besøgene, mod 32% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af John Thomas Serres, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af John Thomas Serres der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Port Mahon, Minorca With British Men-of-war At Anchor
500 besøg · 19,2%
-
2
The Wreck Of The H.M.S. Deal Castle
300 besøg · 11,5%
-
3
Man O' War Off Mont Orgueil Castle
200 besøg · 7,7%
-
4
Near Woodside, Birkenhead, Wirral
200 besøg · 7,7%
-
5
A Riverside Hamlet
200 besøg · 7,7%
-
6
Fishermen in a boat in an extensive river landscape, a church beyond
100 besøg · 3,8%
-
7
The 'royal Sovereign', Yacht
100 besøg · 3,8%
-
8
The Wreck Of The H.M.S. Deal Castle Off Puerto Rico
100 besøg · 3,8%
-
9
The Beach At Posillipo, Naples, With Figures Walking Along The Shore
100 besøg · 3,8%
-
10
The Harbour At Weymouth
100 besøg · 3,8%
Hvor meget interesse får John Thomas Serres hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 500 | 1.400 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 500 |
Hvor ofte bliver malerierne af John Thomas Serres vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af John Thomas Serres?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 12,0% | 30,8% |
| Blød skygge | 12,0% | 11,5% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 50,0% |
| Lysende balance | 30,0% | 7,7% |
| Lysstærk | 8,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 38,0% | 46,2% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 38,5% |
| Afbalanceret blød | 22,0% | 15,4% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 63,2% | 22,2% |
| Jordagtig | 31,6% | 77,8% |
| Mørke toner | 5,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 24,0% | 53,8% |
| Afbalanceret | 62,0% | 42,3% |
| Levende og mættet | 14,0% | 3,9% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 11,5% |
| Blid | 24,0% | 38,5% |
| Balanceret | 4,0% | 3,9% |
| Kraftig kontrast | 30,0% | 3,9% |
| Udsagn | 34,0% | 42,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,0% | 15,4% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 3,9% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 11,5% |
| Stærk farveenhed | 30,0% | 30,8% |
| Sammenhængende palette | 50,0% | 38,5% |
Hvilke malerier af John Thomas Serres er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Thames near Limehouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Calshot Castle On The Solent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'The Robust' Taking Possess… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'The Robust' Engaging 'The… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Thames at Windsor Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of Camperdown: I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Battle of Camperdown: I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Royal Yacht 'The Royal… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A view of Westminster from… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A view of Lambeth Palace fr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af John Thomas Serres til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos John Thomas Serres, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
John Thomas Serres: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af John Thomas Serres er mest efterspurgte?
- Port Mahon, Minorca With British Men-of-war At Anchor fører med 500 besøg (19% af John Thomas Serress visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for John Thomas Serres?
- 2.700 besøg i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnersiden og 2.200 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af John Thomas Serres foretrækker køberne?
- Jordagtig (Farvepalette): 78% af besøgene for 32% af kataloget.