Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joos Vincent De Vos på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Joos Vincent De Vos: køberens perspektiv
Købere åbner Old Man with Top Hat oftere end noget andet maleri af Joos Vincent De Vos: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 12% af det samlede antal. Derefter følger Still Life with Mackerels, Lemons and Tomatoes og Head of a Young Peasant with Pipe. Joos Vincent De Vos fik 2.700 besøg: 300 på kunstnerprofilen og 2.400 på malerierne. Momentum aftog: 33% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 2.100 besøg. Smagen er klar: Blid (Kontrast) står for 56% af besøgene, men udgør kun 30% af kataloget.
Joos Vincent De Vos: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Joos Vincent De Vos med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Old Man with Top Hat, 1882
300 besøg · 12,0%
-
2
Still Life with Mackerels, Lemons and Tomatoes, 1886
200 besøg · 8,0%
-
3
Head of a Young Peasant with Pipe, 1884
200 besøg · 8,0%
-
4
Flying Fox, 1885
200 besøg · 8,0%
-
5
PEASANT WOMAN, HEAD, 1885
200 besøg · 8,0%
-
6
The Schoolboy (Camille Roulin), 1888
100 besøg · 4,0%
-
7
Self Portrait with Grey Felt Hat, 1887
100 besøg · 4,0%
-
8
Still Life with Open Bible, 1885
100 besøg · 4,0%
-
9
Head of a Peasant Woman, 1885
100 besøg · 4,0%
-
10
Sunny Lawn in a Public Park, 1888
100 besøg · 4,0%
Hvordan ændrer besøgene på Joos Vincent De Vos-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 1.800 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
Hvordan ændrer besøg på Joos Vincent De Voss malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Joos Vincent De Vos matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 74,0% | 72,0% |
| Blød skygge | 12,0% | 8,0% |
| Blød lysstyrke | 10,0% | 16,0% |
| Lysende balance | 2,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 2,0% | 4,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 56,0% | 52,0% |
| Dæmpet farvemætning | 24,0% | 32,0% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 16,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 77,1% | 70,0% |
| Monokrom | 11,4% | 10,0% |
| Mørke toner | 5,7% | 10,0% |
| Neutrale nuancer | 2,9% | 5,0% |
| Pastelfarver | 2,9% | 5,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,0% | 60,0% |
| Afbalanceret | 32,0% | 40,0% |
| Levende og mættet | 6,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 28,0% | 8,0% |
| Blid | 30,0% | 56,0% |
| Balanceret | 8,0% | 4,0% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 16,0% |
| Udsagn | 22,0% | 16,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 26,0% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 4,0% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 12,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 52,0% |
| Sammenhængende palette | 8,0% | 12,0% |
Hvilke malerier af Joos Vincent De Vos vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Head of a Woman with Her Ha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Four Peasants at a Meal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait with Straw Ha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self Portrait with Grey Fel… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Head of a Young Peasant wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Open Bible | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Portrait of an Old Man with… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of a Peasant Woman wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of a Young Peasant wit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Two Peasant Women in the Pe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Joos Vincent De Vos til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg om dagen får Joos Vincent De Vos, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Om Joos Vincent De Vos på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Joos Vincent De Vos har flest besøg?
- Old Man with Top Hat: 300 besøg, 12% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Joos Vincent De Vos-målgruppen?
- 2.700 besøg over tolv måneder, 300 på kunstnersiden og 2.400 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Joos Vincent De Vos tiltrækker købere?
- Blid (Kontrast) malerier: 56% af de besøgende, 30% af kataloget.