Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joris Van Son på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Joris Van Son: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Joris Van Son på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Still-Life of Fruit: 200 besøg, hvilket svarer til 25% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Niche with rummer wine, surrounded by flowers and fruit og Simulated Sculpted Head of a Woman in a Cartouche Decorated with Swags of Fruit, Joris van Son, 1655 - 1665. Joris Van Son har i alt genereret 1.200 besøg, heraf 400 på kunstnerprofilen og 800 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.100 besøg. Købere har en tendens til Udsagn (Kontrast): 38% af besøgene, mod 17% af kunstnerens katalog.
De 6 malerier af Joris Van Son, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 6 malerier af Joris Van Son der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Still-Life of Fruit, 1663
200 besøg · 25,0%
-
2
Niche with rummer wine, surrounded by flowers and fruit
200 besøg · 25,0%
-
3
Simulated Sculpted Head of a Woman in a Cartouche Decorated with Swags of Fruit, Joris van Son, 1655 - 1665, 1665
100 besøg · 12,5%
-
4
Still-Life with Cheese, 1650
100 besøg · 12,5%
-
5
Fruit Garland Encircling a Relief
100 besøg · 12,5%
-
6
Still Life with a Lobster
100 besøg · 12,5%
Hvor meget interesse får Joris Van Son hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Joris Van Son vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Joris Van Son?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 91,7% | 87,5% |
| Blød skygge | 8,3% | 12,5% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 62,5% |
| Dæmpet farvemætning | 41,7% | 37,5% |
| Afbalanceret blød | 8,3% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 75,0% | 87,5% |
| Afbalanceret | 25,0% | 12,5% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 25,0% | 12,5% |
| Blid | 25,0% | 37,5% |
| Balanceret | 16,7% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 0,0% |
| Udsagn | 16,7% | 37,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 33,3% | 50,0% |
| Blødt blandet palet | 8,3% | 12,5% |
| Balanceret harmoni | 25,0% | 25,0% |
| Stærk farveenhed | 25,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 8,3% | 12,5% |
Hvilke malerier af Joris Van Son er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Still-Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Allegory on Human Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fruit and Corn Hanging by a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still-Life with Cheese | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Still Life with a Lobster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still-Life of Fruit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Still Life with a Lobster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fruit and a Herring on a Ta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life, Lobster and Fru… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Niche with rummer wine, sur… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Joris Van Son til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Joris Van Son, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Joris Van Son: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Joris Van Son er mest efterspurgte?
- Still-Life of Fruit fører med 200 besøg (25% af Joris Van Sons visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 6.
Hvor stor er interessen for Joris Van Son?
- 1.200 besøg i løbet af tolv måneder: 400 på kunstnersiden og 800 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Joris Van Son foretrækker køberne?
- Udsagn (Kontrast): 38% af besøgene for 17% af kataloget.