Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joseph M Raphael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Joseph M Raphael: køberens perspektiv
Købere åbner Market Of St. Catherine, Bruxelles oftere end noget andet maleri af Joseph M Raphael: 300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 14% af det samlede antal. Derefter følger The Town Crier And His Family og Lemon, Jug And Acacia. Joseph M Raphael fik 2.100 besøg: 400 på kunstnerprofilen og 1.700 på malerierne. Den bedste måned var Jul 2026: 1.600 besøg. Smagen er klar: Balanceret harmoni (Farveharmoni) står for 43% af besøgene, men udgør kun 20% af kataloget.
Joseph M Raphael: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Joseph M Raphael med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
-
1
Market Of St. Catherine, Bruxelles
300 besøg · 14,3%
-
2
The Town Crier And His Family
300 besøg · 14,3%
-
3
Lemon, Jug And Acacia
200 besøg · 9,5%
-
4
Neighbors
200 besøg · 9,5%
-
5
Cottage Garden
100 besøg · 4,8%
-
6
World Within Worlds, 1978
100 besøg · 4,8%
-
7
Pond With Flowering Trees
100 besøg · 4,8%
-
8
Reflection Pool
100 besøg · 4,8%
-
9
In The Garden
100 besøg · 4,8%
-
10
Ostend Strand
100 besøg · 4,8%
Hvordan ændrer besøgene på Joseph M Raphael-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 200 |
Hvordan ændrer besøg på Joseph M Raphaels malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Joseph M Raphael matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 14,3% |
| Blød skygge | 12,0% | 19,1% |
| Blød lysstyrke | 30,0% | 9,5% |
| Lysende balance | 42,0% | 42,9% |
| Lysstærk | 10,0% | 14,3% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 26,0% | 28,6% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 23,8% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 47,6% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 14,3% |
| Afbalanceret | 64,0% | 52,4% |
| Levende og mættet | 20,0% | 33,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 16,0% | 19,1% |
| Blid | 40,0% | 38,1% |
| Balanceret | 16,0% | 14,3% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 23,8% |
| Udsagn | 14,0% | 4,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 9,5% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 42,9% |
| Stærk farveenhed | 20,0% | 19,1% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 14,3% |
Hvilke malerier af Joseph M Raphael vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cottage Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| In The Garden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Market Of St. Catherine, Br… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Workhorses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bartered Bride, Stern Grove | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing Boat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Neighbors | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Self-potrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Our Place, Rue England | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blowing Bubbles | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger køberne af Joseph M Raphael til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange besøg om dagen får Joseph M Raphael, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 100 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 300 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 400 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 200 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 200 |
| man 16 Nov (forventet) | 500 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 200 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 200 |
| man 23 Nov (forventet) | 600 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
Om Joseph M Raphael på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Joseph M Raphael har flest besøg?
- Market Of St. Catherine, Bruxelles: 300 besøg, 14% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Joseph M Raphael-målgruppen?
- 2.100 besøg over tolv måneder, 400 på kunstnersiden og 1.700 på malerierne.
Hvilken stil inden for malerier af Joseph M Raphael tiltrækker købere?
- Balanceret harmoni (Farveharmoni) malerier: 43% af de besøgende, 20% af kataloget.