Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jules Janssen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jules Janssen: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Jules Janssen på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s: 100 besøg, hvilket svarer til 14% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Région Centrale (Taches et Granulations), August 9, 1892, 8h 44m 34s og Région Central (Granulations), July 8, 1885, 7h 22m 10s. Jules Janssen har i alt genereret 1.100 besøg, heraf 400 på kunstnerprofilen og 700 på enkelte malerier. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.100 besøg. Købere har en tendens til Blid (Kontrast): 14% af besøgene, mod 6% af kunstnerens katalog.
De 7 malerier af Jules Janssen, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 7 malerier af Jules Janssen der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
2
Région Centrale (Taches et Granulations), August 9, 1892, 8h 44m 34s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
3
Région Central (Granulations), July 8, 1885, 7h 22m 10s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
4
Région Central (Granulations), September 2, 1886, 7h 22m 10s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
5
Région Centrale (Grand Réseau), July 16, 1892, 7h 26m 52s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
6
Région Centrale (Réseau Moyen), June, 10 1887, 7h 35m 55s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
7
Région Centrale (Grand Réseau), August 5, 1877, 7h 11m 30s, 1877
100 besøg · 14,3%
Hvor meget interesse får Jules Janssen hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver malerierne af Jules Janssen vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Jules Janssen?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 100,0% | 100,0% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 100,0% | 100,0% |
| Dæmpet farvemætning | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 100,0% | 100,0% |
| Afbalanceret | 0,0% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 93,8% | 85,7% |
| Blid | 6,2% | 14,3% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Udsagn | 0,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 0,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 100,0% | 100,0% |
Hvilke malerier af Jules Janssen er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Réseau Moy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Réseau Moy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches et… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Central (Granulation… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches, Fa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches et… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Jules Janssen til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Jules Janssen, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Jules Janssen: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Jules Janssen er mest efterspurgte?
- Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s fører med 100 besøg (14% af Jules Janssens visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 7.
Hvor stor er interessen for Jules Janssen?
- 1.100 besøg i løbet af tolv måneder: 400 på kunstnersiden og 700 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Jules Janssen foretrækker køberne?
- Blid (Kontrast): 14% af besøgene for 6% af kataloget.