Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Karl Blossfeldt Hvad købere kigger på

1865 – 1932

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Karl Blossfeldt på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Karl Blossfeldt: køberens perspektiv

Købere åbner Art Forms in Nature 65 oftere end noget andet maleri af Karl Blossfeldt: 200 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 12% af det samlede antal. Derefter følger Art Forms in Nature 102 og Art Forms in Nature 45. Karl Blossfeldt fik 1.700 besøg: 200 på kunstnerprofilen og 1.500 på malerierne. Momentum er positivt: 50% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 1.100 besøg. Smagen er klar: Lysende balance (Lysstyrke) står for 24% af besøgene, men udgør kun 8% af kataloget.

Karl Blossfeldt: de 10 malerier, som købere ser først

De 10 malerier af Karl Blossfeldt med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.

  1. Art Forms in Nature 65 1 Art Forms in Nature 65, 1928 200 besøg · 11,8%
  2. Art Forms in Nature 102 2 Art Forms in Nature 102, 1928 200 besøg · 11,8%
  3. Art Forms in Nature 45 3 Art Forms in Nature 45, 1928 200 besøg · 11,8%
  4. Art Forms in Nature 87 4 Art Forms in Nature 87, 1928 200 besøg · 11,8%
  5. Art Forms in Nature 100 5 Art Forms in Nature 100, 1928 100 besøg · 5,9%
  6. Art Forms in Nature 114 6 Art Forms in Nature 114, 1928 100 besøg · 5,9%
  7. Art Forms in Nature 12 7 Art Forms in Nature 12, 1928 100 besøg · 5,9%
  8. Art Forms in Nature 74 8 Art Forms in Nature 74, 1928 100 besøg · 5,9%
  9. Art Forms in Nature 47 9 Art Forms in Nature 47, 1928 100 besøg · 5,9%
  10. Art Forms in Nature 10 10 Art Forms in Nature 10, 1928 100 besøg · 5,9%

Hvordan ændrer besøgene på Karl Blossfeldt-siden sig per måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 2026200900
Aug 20260200
Sept 20260300

Hvordan ændrer besøg på Karl Blossfeldts malerier sig efter måned?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Karl Blossfeldt vækker størst interesse, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Allium ostrowskianum, Knobl…000000000000
Art Forms in Nature 113000000000000
Art Forms in Nature 99000000000000
Art Forms in Nature 108000000000000
Art Forms in Nature 115000000000000
Art Forms in Nature 117000000000000
Art Forms in Nature 4000000000000
Art Forms in Nature 109000000000000
Art Forms in Nature 120000000000000
Art Forms in Nature 118000000000000

Hvilke sprog bruger køberne af Karl Blossfeldt til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene
SprogBesøgDel
tysk100100,0%

Hvor mange besøg om dagen får Karl Blossfeldt, og hvad er det næste?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene
DagBesøg
tor 24 Sept0
fre 25 Sept100
lør 26 Sept0
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt200
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)0
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)100
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0

Om Karl Blossfeldt på AllPaintingsStore.com

Hvilket maleri af Karl Blossfeldt har flest besøg?

Art Forms in Nature 65: 200 besøg, 12% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.

Hvor stor er Karl Blossfeldt-målgruppen?

1.700 besøg over tolv måneder, 200 på kunstnersiden og 1.500 på malerierne.

Hvilken stil inden for malerier af Karl Blossfeldt tiltrækker købere?

Lysende balance (Lysstyrke) malerier: 24% af de besøgende, 8% af kataloget.