Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Laurent Charpentier på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Laurent Charpentier: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Laurent Charpentier på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Evig stråleglans i obsidian: En monumental undersøgelse af skulpturel form og levende lys: 700 besøg, hvilket svarer til 26% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Fragmented Souls in Primary Tones: A Monumental Study of Geometric Harmony and Melancholy og Monolitisk tilstedeværelse i okker: Et unikt studie af oprindelig majestæt og skygge. Laurent Charpentier har i alt genereret 2.500 besøg, heraf 0 på kunstnerprofilen og 2.500 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 500% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.800 besøg. Købere har en tendens til Dramatisk (Stemning): 50% af besøgene, mod 9% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Laurent Charpentier, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Laurent Charpentier der blev set mest, med de mest besøgte først.
Hvor meget interesse får Laurent Charpentier hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
0
1.800
Aug 2026
0
100
Sept 2026
0
600
Hvor ofte bliver malerierne af Laurent Charpentier vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Laurent Charpentier?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Kraftfuld
40,6%
33,3%
Legende og munter
43,8%
16,7%
Dramatisk
9,4%
50,0%
Elegant
3,1%
0,0%
Nostalgisk stemning
3,1%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mystisk
12,5%
44,4%
Glædesfyldt
31,2%
5,6%
Livlig og dynamisk
21,9%
16,7%
Kraftfuld
9,4%
16,7%
Legende
12,5%
5,6%
Nostalgisk
3,1%
11,1%
Reflekterende
3,1%
0,0%
Urolig spænding
3,1%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
0,0%
0,0%
Blød skygge
13,6%
40,7%
Blød lysstyrke
25,0%
37,0%
Lysende balance
29,5%
11,1%
Lysstærk
31,8%
11,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
20,4%
3,7%
Dæmpet farvemætning
11,4%
3,7%
Afbalanceret blød
18,2%
22,2%
Tydelig farveintensitet
43,2%
70,4%
Levende farve
6,8%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørke toner
21,9%
55,6%
Jordagtig
17,1%
18,5%
Neutrale nuancer
26,8%
3,7%
Pastelfarver
14,6%
7,4%
Metalliske nuancer
4,9%
7,4%
Solnedgang
7,3%
3,7%
Naturtema
2,4%
3,7%
Varme toner
4,9%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
9,1%
0,0%
Afbalanceret
34,1%
37,0%
Levende og mættet
56,8%
63,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
0,0%
0,0%
Blid
6,8%
0,0%
Balanceret
11,4%
7,4%
Kraftig kontrast
11,4%
0,0%
Udsagn
70,5%
92,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
54,5%
25,9%
Blødt blandet palet
9,1%
48,1%
Balanceret harmoni
9,1%
11,1%
Stærk farveenhed
20,4%
3,7%
Sammenhængende palette
6,8%
11,1%
Hvilke malerier af Laurent Charpentier er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Evig stråleglans i obsidian…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
Fragmented Souls in Primary…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
Magenta Reverie: Et unikt i…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Karmosinrøde stænk omkring…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Midnatsekkoer: En monumenta…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Monolitisk tilstedeværelse…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Neon Chaos: A Singular Symp…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Fragmenteret sjæl i okker o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Evig stråleglans i magenta:…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ephemeral Skyline: A Noctur…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Hvilke sprog bruger købere af Laurent Charpentier til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Laurent Charpentier, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
Dag
Besøg
ons 23 Sept
0
tor 24 Sept
0
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
100
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt (forventet)
0
tor 15 Okt (forventet)
0
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
100
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
200
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
200
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
Laurent Charpentier: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Laurent Charpentier er mest efterspurgte?
Evig stråleglans i obsidian: En monumental undersøgelse af skulpturel form og levende lys fører med 700 besøg (26% af Laurent Charpentiers visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Laurent Charpentier?
2.500 besøg i løbet af tolv måneder: 0 på kunstnersiden og 2.500 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Laurent Charpentier foretrækker køberne?
Dramatisk (Stemning): 50% af besøgene for 9% af kataloget.