Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Luca Giordano Populære malerier og besøgsdata

1634 – 1705

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Luca Giordano på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Luca Giordano: de tal der tæller

The Fall of the Rebel Angels er det mest viste maleri af Luca Giordano: 2.000 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af A Cynical Philospher og Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne. I alt 34.400 besøg: 3.600 på kunstnersiden og 30.800 på malerierne. Faldt med 40% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 26.800 besøg. Enhedsfordeling: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). Melankolsk (Følelsesmæssig stemning) er den foretrukne stil: 21% af besøgene, 0% af kataloget.

Top 10 malerier af Luca Giordano efter antal besøg

Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Luca Giordano, som folk åbner mest.

  1. The Fall of the Rebel Angels 1 The Fall of the Rebel Angels, 1666 2.000 besøg · 5,8%
  2. A Cynical Philospher 2 A Cynical Philospher 1.100 besøg · 3,2%
  3. Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne 3 Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne, 1680 800 besøg · 2,3%
  4. LA MORT DE SENEQUE 4 LA MORT DE SENEQUE 700 besøg · 2,0%
  5. Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag 5 Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag, 1670 500 besøg · 1,4%
  6. St Michael 6 St Michael, 1663 500 besøg · 1,4%
  7. San Francisco Javier 7 San Francisco Javier 500 besøg · 1,4%
  8. The Death of Seneca 8 The Death of Seneca, 1684 400 besøg · 1,2%
  9. Apollo and Marsia 9 Apollo and Marsia 400 besøg · 1,2%
  10. SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 10 SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 400 besøg · 1,2%

Hvad er den månedlige trafik på Luca Giordano-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tabellen
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026500400
Jul 20262.00024.800
Aug 20267003.500
Sept 20264002.100

Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Luca Giordano?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan klarer de bedste malerier af Luca Giordano sig måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tabellen
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Fall of the Rebel Angels000000000800400200
Psyche Honoured by the Peop…00000000010000
The Ecstasy of St. Francis0000000001001000
Death of Seneca00000000001000
Ung Bacchus der soberer00000000010000
Crucifixion of St Peter00000000030000
Slaget om Sisera0000000000200100
LE MARIAGE DE LA VIERGE00000000001000
The Rape of Europa00000000010000
Marriage of the Virgin00000000000100

Telefoner eller computere: hvor har Luca Giordano læst?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tabellen
EnhedBesøgDel
enheder30.40088,4%
telefoner3.4009,9%
tablets6001,7%

Hvordan er den sproglige sammensætning af Luca Giordanos publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tabellen
SprogBesøgDel
italiensk60028,6%
fransk40019,0%
spansk30014,3%
engelsk2009,5%
koreansk2009,5%
tysk1004,8%
portugisisk1004,8%
russisk1004,8%
svensk1004,8%

Hvor mange daglige besøg er der hos Luca Giordano, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tabellen
DagBesøg
tor 24 Sept0
fre 25 Sept400
lør 26 Sept0
søn 27 Sept1.300
man 28 Sept500
tir 29 Sept100
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt500
lør 3 Okt300
søn 4 Okt300
man 5 Okt200
tir 6 Okt200
ons 7 Okt0
tor 8 Okt300
fre 9 Okt500
lør 10 Okt400
søn 11 Okt700
man 12 Okt100
tir 13 Okt200
ons 14 Okt400
tor 15 Okt (forventet)500
fre 16 Okt (forventet)500
lør 17 Okt (forventet)200
søn 18 Okt (forventet)800
man 19 Okt (forventet)300
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)500
fre 23 Okt (forventet)500
lør 24 Okt (forventet)300
søn 25 Okt (forventet)800
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)300
søn 1 Nov (forventet)900
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)200

Efterspørgsel på spørgsmål om Luca Giordano

Hvad er det mest sete maleri af Luca Giordano?

The Fall of the Rebel Angels, med 2.000 besøg eller 6% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.

Hvor mange besøg får Luca Giordano på AllPaintingsStore.com?

34.400 i løbet af tolv måneder (3.600 på kunstnersiden, 30.800 på malerierne).

Bliver Luca Giordano oftest set på telefoner eller computere?

Besøgene er fordelt på enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

Er der en stil fra Luca Giordano, som de besøgende foretrækker?

Ja, Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 21% af besøgene mod 0% af kataloget.