Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Manuel Benedito Vives på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Manuel Benedito Vives: de tal der tæller
Retrato De Mujer er det mest viste maleri af Manuel Benedito Vives: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 7% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Bodegon og La Vuelta Del Trabajo. I alt 4.700 besøg: 900 på kunstnersiden og 3.800 på malerierne. Faldt med 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 4.200 besøg. Enhedsfordeling: enheder (83%), telefoner (15%) og tablets (2%). Blødt blandet palet (Farveharmoni) er den foretrukne stil: 18% af besøgene, 4% af kataloget.
Top 10 malerier af Manuel Benedito Vives efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Manuel Benedito Vives, som folk åbner mest.
-
1
Retrato De Mujer
300 besøg · 6,8%
-
2
Bodegon
300 besøg · 6,8%
-
3
La Vuelta Del Trabajo
300 besøg · 6,8%
-
4
Venecia
300 besøg · 6,8%
-
5
Vuelta De La Monteria
200 besøg · 4,5%
-
6
Tormenta En La Laguna
200 besøg · 4,5%
-
7
Mujer Con Cesta
200 besøg · 4,5%
-
8
Perdices
100 besøg · 2,3%
-
9
Vuelta De La Caza
100 besøg · 2,3%
-
10
Sobremesa En El Jardin De La Academia
100 besøg · 2,3%
Hvad er den månedlige trafik på Manuel Benedito Vives-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 900 | 3.300 |
| Aug 2026 | 0 | 500 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Manuel Benedito Vives?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Manuel Benedito Vives?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 42,0% | 45,5% |
| Blød skygge | 22,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 32,0% | 13,6% |
| Lysende balance | 4,0% | 15,9% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 18,0% | 6,8% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 34,1% |
| Afbalanceret blød | 28,0% | 40,9% |
| Tydelig farveintensitet | 20,0% | 18,2% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 67,4% | 72,7% |
| Mørke toner | 23,3% | 15,9% |
| Neutrale nuancer | 9,3% | 11,4% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 34,0% | 18,2% |
| Afbalanceret | 48,0% | 59,1% |
| Levende og mættet | 18,0% | 22,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 14,0% | 4,5% |
| Blid | 24,0% | 11,4% |
| Balanceret | 16,0% | 22,7% |
| Kraftig kontrast | 22,0% | 31,8% |
| Udsagn | 24,0% | 29,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,0% | 2,3% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 18,2% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 20,4% |
| Stærk farveenhed | 42,0% | 40,9% |
| Sammenhængende palette | 28,0% | 18,2% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Manuel Benedito Vives sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Large pitcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vicenta Benedito. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vuelta De La Caza | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Pescador | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Retrato De José Gascón Y Ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Retrato De Mujer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Retrato De Hombre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Granadas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Familia Del Anarquista E… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Retrato De Gregorio Marañón | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Telefoner eller computere: hvor har Manuel Benedito Vives læst?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tabellen
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 3.900 | 83,0% |
| telefoner | 700 | 14,9% |
| tablets | 100 | 2,1% |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Manuel Benedito Vivess publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Manuel Benedito Vives, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 200 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Manuel Benedito Vives
Hvad er det mest sete maleri af Manuel Benedito Vives?
- Retrato De Mujer, med 300 besøg eller 7% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 10.
Hvor mange besøg får Manuel Benedito Vives på AllPaintingsStore.com?
- 4.700 i løbet af tolv måneder (900 på kunstnersiden, 3.800 på malerierne).
Bliver Manuel Benedito Vives oftest set på telefoner eller computere?
- Besøgene er fordelt på enheder (83%), telefoner (15%) og tablets (2%); enheder fører med 83%.
Er der en stil fra Manuel Benedito Vives, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Blødt blandet palet (Farveharmoni): 18% af besøgene mod 4% af kataloget.