Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Massimo Vignelli, Vignelli Associates på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Massimo Vignelli, Vignelli Associates: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Massimo Vignelli, Vignelli Associates på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Liberté Liberté: 1.200 besøg, hvilket svarer til 17% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Knoll International\n\n[front view] og Max 365. Massimo Vignelli, Vignelli Associates har i alt genereret 9.900 besøg, heraf 4.500 på kunstnerprofilen og 5.400 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 85% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 5.800 besøg. Købere gennemser i spansk (37%), engelsk (23%) og russisk (14%). Købere browser på enheder (82%), telefoner (17%) og tablets (1%). Købere har en tendens til Rolig (Følelsesmæssig stemning): 45% af besøgene, mod 19% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Massimo Vignelli, Vignelli Associates, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Massimo Vignelli, Vignelli Associates der blev set mest, med de mest besøgte først.
Hvor meget interesse får Massimo Vignelli, Vignelli Associates hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
200
Jul 2026
2.000
3.800
Aug 2026
400
900
Sept 2026
1.900
500
Hvor ofte bliver malerierne af Massimo Vignelli, Vignelli Associates vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Moderne minimalisme
38,2%
25,0%
Elegant
11,8%
26,8%
Minimalistisk
20,6%
17,9%
Rolig og harmonisk
11,8%
12,5%
Nostalgisk stemning
5,9%
8,9%
Seren
2,9%
8,9%
Dramatisk
5,9%
0,0%
Kraftfuld
2,9%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig
18,8%
45,3%
Reflekterende
28,1%
22,6%
Livlig og dynamisk
21,9%
13,2%
Nostalgisk
6,2%
11,3%
Glædesfyldt
3,1%
3,8%
Kraftfuld
9,4%
0,0%
Fredfyldt
6,2%
1,9%
Dramatisk
0,0%
1,9%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
2,0%
1,5%
Blød skygge
22,0%
26,1%
Blød lysstyrke
20,0%
29,0%
Lysende balance
14,0%
13,0%
Lysstærk
42,0%
30,4%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
44,0%
39,1%
Dæmpet farvemætning
24,0%
5,8%
Afbalanceret blød
8,0%
15,9%
Tydelig farveintensitet
8,0%
11,6%
Levende farve
16,0%
27,5%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
41,5%
41,3%
Mørke toner
14,6%
28,6%
Pastelfarver
21,9%
9,5%
Jordagtig
9,8%
11,1%
Varme toner
2,4%
7,9%
Solnedgang
4,9%
1,6%
Monokrom
4,9%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
30,0%
27,5%
Afbalanceret
42,0%
20,3%
Levende og mættet
28,0%
52,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
32,0%
14,5%
Blid
8,0%
29,0%
Balanceret
6,0%
1,5%
Kraftig kontrast
12,0%
8,7%
Udsagn
42,0%
46,4%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
14,0%
21,7%
Blødt blandet palet
8,0%
13,0%
Balanceret harmoni
10,0%
4,3%
Stærk farveenhed
30,0%
33,3%
Sammenhængende palette
38,0%
27,5%
Hvilke malerier af Massimo Vignelli, Vignelli Associates er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Max 365
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
Heller Rainbow Dinnerware\n…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Heller The Rainbow Group\n\…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Knoll Design\n\ncover
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Fort Worth Art Museum The I…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Liberté Liberté
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
400
Knoll Au Louvre\n\n[front c…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Knoll International\n\n[fro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Milano\n\n[cover view, fold…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Rank Xerox Showroom, Milan,…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
Enhed
Besøg
Del
enheder
8.100
81,8%
telefoner
1.700
17,2%
tablets
100
1,0%
Hvilke sprog bruger købere af Massimo Vignelli, Vignelli Associates til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
Sprog
Besøg
Del
spansk
1.600
37,2%
engelsk
1.000
23,3%
russisk
600
14,0%
fransk
500
11,6%
italiensk
200
4,7%
persisk
100
2,3%
japansk
100
2,3%
polsk
100
2,3%
Chinese
100
2,3%
Hvor mange daglige besøg er der hos Massimo Vignelli, Vignelli Associates, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
Dag
Besøg
tor 24 Sept
100
fre 25 Sept
300
lør 26 Sept
500
søn 27 Sept
600
man 28 Sept
100
tir 29 Sept
100
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
100
fre 2 Okt
100
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
100
ons 7 Okt
400
tor 8 Okt
600
fre 9 Okt
300
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
100
man 12 Okt
900
tir 13 Okt
500
ons 14 Okt
1.400
tor 15 Okt (forventet)
600
fre 16 Okt (forventet)
500
lør 17 Okt (forventet)
400
søn 18 Okt (forventet)
500
man 19 Okt (forventet)
800
tir 20 Okt (forventet)
500
ons 21 Okt (forventet)
1.400
tor 22 Okt (forventet)
700
fre 23 Okt (forventet)
600
lør 24 Okt (forventet)
400
søn 25 Okt (forventet)
600
man 26 Okt (forventet)
900
tir 27 Okt (forventet)
600
ons 28 Okt (forventet)
1.600
tor 29 Okt (forventet)
800
fre 30 Okt (forventet)
700
lør 31 Okt (forventet)
500
søn 1 Nov (forventet)
700
man 2 Nov (forventet)
1.000
tir 3 Nov (forventet)
700
ons 4 Nov (forventet)
1.800
Massimo Vignelli, Vignelli Associates: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Massimo Vignelli, Vignelli Associates er mest efterspurgte?
Liberté Liberté fører med 1.200 besøg (17% af Massimo Vignelli, Vignelli Associatess visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
9.900 besøg i løbet af tolv måneder: 4.500 på kunstnersiden og 5.400 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Købere browser på enheder (82%), telefoner (17%) og tablets (1%); enheder står for 82% af besøgene.
Hvilke sprog bruger besøgende hos Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
spansk (37%), engelsk (23%) og russisk (14%). spansk er førende med 37%.
Hvilken type malerier af Massimo Vignelli, Vignelli Associates foretrækker køberne?
Rolig (Følelsesmæssig stemning): 45% af besøgene for 19% af kataloget.