Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Maurice de Vlaminck på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Maurice de Vlaminck: køberens perspektiv
Købere åbner Houses at Chatou oftere end noget andet maleri af Maurice de Vlaminck: 2.300 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 15% af det samlede antal. Derefter følger Bridge at Chatou og Restaurant at Marly-le-Roi, ca Mu. Maurice de Vlaminck fik 14.400 besøg: 4.200 på kunstnerprofilen og 10.200 på malerierne. Momentum er positivt: 60% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 8.900 besøg. De gennemser i engelsk (40%), italiensk (20%) og koreansk (17%). Besøg efter enhed: enheder (67%), telefoner (30%) og tablets (3%). Smagen er klar: Jordnær (Stemning) står for 25% af besøgene, men udgør kun 0% af kataloget.
Maurice de Vlaminck: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Maurice de Vlaminck med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Maurice de Vlaminck-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
200
Jul 2026
1.300
7.600
Aug 2026
500
1.500
Sept 2026
2.300
900
Hvordan ændrer besøg på Maurice de Vlamincks malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Maurice de Vlaminck matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Kraftfuld
100,0%
65,0%
Jordnær
0,0%
25,0%
Dramatisk
0,0%
10,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Livlig og dynamisk
50,0%
35,0%
Lidenskabelig
50,0%
30,0%
Fredfyldt
0,0%
25,0%
Dramatisk
0,0%
10,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
10,0%
3,3%
Blød skygge
40,0%
55,3%
Blød lysstyrke
30,0%
32,9%
Lysende balance
14,0%
6,6%
Lysstærk
6,0%
2,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
24,0%
7,9%
Dæmpet farvemætning
34,0%
28,3%
Afbalanceret blød
24,0%
35,5%
Tydelig farveintensitet
18,0%
28,3%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
28,1%
50,0%
Mørke toner
28,1%
30,0%
Neutrale nuancer
40,6%
18,2%
Pastelfarver
3,1%
1,8%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
22,0%
7,2%
Afbalanceret
56,0%
59,2%
Levende og mættet
22,0%
33,6%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,0%
3,3%
Blid
22,0%
12,5%
Balanceret
12,0%
12,5%
Kraftig kontrast
8,0%
31,6%
Udsagn
54,0%
40,1%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
56,0%
61,8%
Blødt blandet palet
6,0%
13,8%
Balanceret harmoni
18,0%
12,5%
Stærk farveenhed
12,0%
9,9%
Sammenhængende palette
8,0%
2,0%
Hvilke malerier af Maurice de Vlaminck vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Autumn Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Allainville Under the Snow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The harvest in the storm
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Restaurant at Marly-le-Roi,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
House and Road
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Beauce Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Thatched Cottages at the Ro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
At the Bar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Beautiful Village
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Weighing-Place at Longc…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvad er enhedenfordelingen for Maurice de Vlaminck-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
9.700
67,4%
telefoner
4.300
29,9%
tablets
400
2,8%
Hvilke sprog bruger køberne af Maurice de Vlaminck til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
1.200
40,0%
italiensk
600
20,0%
koreansk
500
16,7%
polsk
300
10,0%
dansk
100
3,3%
tysk
100
3,3%
portugisisk
100
3,3%
svensk
100
3,3%
Hvor mange besøg om dagen får Maurice de Vlaminck, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
tir 22 Sept
600
ons 23 Sept
800
tor 24 Sept
400
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
1.600
søn 27 Sept
200
man 28 Sept
300
tir 29 Sept
700
ons 30 Sept
300
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
100
lør 3 Okt
100
søn 4 Okt
700
man 5 Okt
100
tir 6 Okt
300
ons 7 Okt
200
tor 8 Okt
200
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
500
søn 11 Okt
500
man 12 Okt
200
tir 13 Okt (forventet)
200
ons 14 Okt (forventet)
200
tor 15 Okt (forventet)
100
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
300
søn 18 Okt (forventet)
200
man 19 Okt (forventet)
100
tir 20 Okt (forventet)
100
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
100
søn 25 Okt (forventet)
100
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
Om Maurice de Vlaminck på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Maurice de Vlaminck har flest besøg?
Houses at Chatou: 2.300 besøg, 15% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Maurice de Vlaminck-målgruppen?
14.400 besøg over tolv måneder, 4.200 på kunstnersiden og 10.200 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Maurice de Vlaminck?
Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (67%), telefoner (30%) og tablets (3%); enheder er mest udbredt med 67%.
På hvilke sprog læser købere om Maurice de Vlaminck?
På engelsk (40%), italiensk (20%) og koreansk (17%). engelsk: 40%.
Hvilken stil inden for malerier af Maurice de Vlaminck tiltrækker købere?
Jordnær (Stemning) malerier: 25% af de besøgende, 0% af kataloget.