Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Mihály Munkácsy på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Mihály Munkácsy: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Mihály Munkácsy på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er untitled (9901): 300 besøg, hvilket svarer til 16% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: a self portrait of the artist og maternal happiness. Mihály Munkácsy har i alt genereret 2.700 besøg, heraf 900 på kunstnerprofilen og 1.800 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 600% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 1.800 besøg. Købere har en tendens til Mørke toner (Farvepalette): 47% af besøgene, mod 10% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Mihály Munkácsy, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Mihály Munkácsy der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
untitled (9901)
300 besøg · 15,8%
-
2
a self portrait of the artist
200 besøg · 10,5%
-
3
maternal happiness
200 besøg · 10,5%
-
4
a portrait of the princess soutzo
100 besøg · 5,3%
-
5
untitled (4051)
100 besøg · 5,3%
-
6
In The Barbizon Woods -
100 besøg · 5,3%
-
7
untitled (2598)
100 besøg · 5,3%
-
8
untitled (5193)
100 besøg · 5,3%
-
9
untitled (2957)
100 besøg · 5,3%
-
10
Hungarian Rider On The Evening Way Home
100 besøg · 5,3%
Hvor meget interesse får Mihály Munkácsy hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1.700 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 600 | 100 |
Hvor ofte bliver malerierne af Mihály Munkácsy vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Mihály Munkácsy?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 46,0% | 42,1% |
| Blød skygge | 34,0% | 47,4% |
| Blød lysstyrke | 14,0% | 5,3% |
| Lysende balance | 2,0% | 5,3% |
| Lysstærk | 4,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 32,0% | 5,3% |
| Dæmpet farvemætning | 32,0% | 21,1% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 31,6% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 42,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 77,5% | 47,1% |
| Mørke toner | 10,0% | 47,1% |
| Neutrale nuancer | 7,5% | 5,9% |
| Monokrom | 2,5% | 0,0% |
| Pastelfarver | 2,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 48,0% | 15,8% |
| Afbalanceret | 50,0% | 57,9% |
| Levende og mættet | 2,0% | 26,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 15,8% |
| Blid | 18,0% | 10,5% |
| Balanceret | 18,0% | 26,3% |
| Kraftig kontrast | 28,0% | 21,1% |
| Udsagn | 30,0% | 26,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 22,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 5,3% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 5,3% |
| Stærk farveenhed | 34,0% | 36,8% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 52,6% |
Hvilke malerier af Mihály Munkácsy er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Apotheosis of the Renaissan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Music Room | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Study for "Paradise Lost | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Little Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In front of the Collecting… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait II. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Wrestler's Challenge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Lake | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dark Street | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study for the Village Hero | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger købere af Mihály Munkácsy til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 75,0% |
| polsk | 100 | 25,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Mihály Munkácsy, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 200 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 200 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 200 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 200 |
| tir 3 Nov (forventet) | 200 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Mihály Munkácsy: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Mihály Munkácsy er mest efterspurgte?
- untitled (9901) fører med 300 besøg (16% af Mihály Munkácsys visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Mihály Munkácsy?
- 2.700 besøg i løbet af tolv måneder: 900 på kunstnersiden og 1.800 på de enkelte malerier.
Hvilken type malerier af Mihály Munkácsy foretrækker køberne?
- Mørke toner (Farvepalette): 47% af besøgene for 10% af kataloget.