Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Norman Wilkinson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Norman Wilkinson: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Norman Wilkinson på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er London, Midland and Scottish Railway Locomotive in Persia Taking Supplies to Russia (The LMS at War Series): 300 besøg, hvilket svarer til 5% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: The Little Ships at Dunkirk, June 1940 og London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series). Norman Wilkinson har i alt genereret 6.300 besøg, heraf 1.900 på kunstnerprofilen og 4.400 på enkelte malerier. Efterspørgslen stiger: antallet af besøg er vokset med 67% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 4.000 besøg. Besøgende browser på enheder (78%), telefoner (16%) og tablets (6%). Besøgende har en præference for Afbalanceret blød (Farvemætning): 30% af besøgene, mod 14% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Norman Wilkinson, som besøgende åbner mest
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Norman Wilkinson der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
London, Midland and Scottish Railway Locomotive in Persia Taking Supplies to Russia (The LMS at War Series), 1945
300 besøg · 4,9%
-
2
The Little Ships at Dunkirk, June 1940, 1940
200 besøg · 3,3%
-
3
London, Midland and Scottish Express Train Being Bombed near Bletchley, October 1940 (The LMS at War Series), 1940
200 besøg · 3,3%
-
4
Japan Signs Her Own Death Warrant Attack on Pearl Harbour, 7 December 1941
200 besøg · 3,3%
-
5
HMS 'Campbeltown' at St Nazaire, 27 March 1942
200 besøg · 3,3%
-
6
View of Docks with SS 'Duke of Argyll' at Quay (London, Midland and Scottish Railway poster artwork)
200 besøg · 3,3%
-
7
A Sunderland Flying Boat Rescuing the Crew of a Liberator
200 besøg · 3,3%
-
8
The Life Line A Convoy at Sea
200 besøg · 3,3%
-
9
A Destroyer Sinking a Submarine
200 besøg · 3,3%
-
10
Barges off Greenwich
200 besøg · 3,3%
Hvor meget interesse får Norman Wilkinson hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 500 | 3.500 |
| Aug 2026 | 200 | 400 |
| Sept 2026 | 400 | 200 |
| Okt 2026 | 800 | 200 |
Hvor ofte bliver malerierne af Norman Wilkinson vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger besøgende hos Norman Wilkinson?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 1,6% |
| Blød skygge | 12,0% | 18,0% |
| Blød lysstyrke | 46,0% | 47,5% |
| Lysende balance | 38,0% | 32,8% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 56,0% | 47,5% |
| Dæmpet farvemætning | 24,0% | 18,0% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 29,5% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 4,9% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 61,8% | 62,5% |
| Jordagtig | 26,5% | 35,0% |
| Mørke toner | 5,9% | 2,5% |
| Monokrom | 2,9% | 0,0% |
| Pastelfarver | 2,9% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 34,0% | 37,7% |
| Afbalanceret | 58,0% | 47,5% |
| Levende og mættet | 8,0% | 14,8% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 28,0% | 24,6% |
| Blid | 24,0% | 34,4% |
| Balanceret | 10,0% | 6,6% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 8,2% |
| Udsagn | 26,0% | 26,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 32,0% | 21,3% |
| Blødt blandet palet | 16,0% | 26,2% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 3,3% |
| Stærk farveenhed | 24,0% | 13,1% |
| Sammenhængende palette | 22,0% | 36,1% |
Hvilke malerier af Norman Wilkinson er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Little Ships at Dunkirk… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Dublin and Holyhead (London… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Poole Harbour, Dorset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Crew Reboarding the Tan… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| London, Midland and Scottis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| War in Pictures An Aircraft… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Whitepark Bay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Heysham for Ulster (London,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| HMS 'Campbeltown' at St Naz… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Japan Signs Her Own Death W… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger besøgende til at gennemse Norman Wilkinson?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.900 | 77,8% |
| telefoner | 1.000 | 15,9% |
| tablets | 400 | 6,3% |
Hvilke sprog bruger besøgende på Norman Wilkinson?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| spansk | 300 | 42,9% |
| tjekkisk | 200 | 28,6% |
| japansk | 200 | 28,6% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Norman Wilkinson, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 100 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 400 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Norman Wilkinson: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Norman Wilkinson er mest efterspurgte?
- London, Midland and Scottish Railway Locomotive in Persia Taking Supplies to Russia (The LMS at War Series) fører med 300 besøg (5% af Norman Wilkinsons visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Norman Wilkinson?
- 6.300 besøg i løbet af tolv måneder: 1.900 på kunstnersiden og 4.400 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder besøger folk Norman Wilkinson?
- Besøgende browser på enheder (78%), telefoner (16%) og tablets (6%); enheder står for 78% af besøgene.
Hvilken type malerier af Norman Wilkinson foretrækker de besøgende?
- Afbalanceret blød (Farvemætning): 30% af besøgene for 14% af kataloget.