Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Oskar Kokoschka Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1886 – 1980

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Oskar Kokoschka på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Oskar Kokoschka: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Oskar Kokoschka på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Selvportræt af en 'degeneret kunstner': 1.900 besøg, hvilket svarer til 9% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Bruden ved vinden og Anschluß - Alice in Wonderland. Oskar Kokoschka har i alt genereret 18.300 besøg, heraf 3.400 på kunstnerprofilen og 14.900 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 5% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 14.100 besøg. Købere gennemser i estisk (55%), italiensk (10%) og finsk (7%). Købere browser på enheder (74%), telefoner (23%) og tablets (3%). Købere har en tendens til Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 57% af besøgene, mod 20% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Oskar Kokoschka, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Oskar Kokoschka der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Selvportræt af en 'degeneret kunstner' 1 Selvportræt af en 'degeneret kunstner', 1937 1.900 besøg · 8,9%
  2. Bruden ved vinden 2 Bruden ved vinden, 1914 1.600 besøg · 7,5%
  3. Anschluß - Alice in Wonderland 3 Anschluß - Alice in Wonderland, 1942 1.200 besøg · 5,6%
  4. Portrait of Lotte Franzos 4 Portrait of Lotte Franzos, 1909 1.000 besøg · 4,7%
  5. Dolomitlandskab 5 Dolomitlandskab, 1913 900 besøg · 4,2%
  6. Augustus Bridge - Dresden 6 Augustus Bridge - Dresden, 1923 800 besøg · 3,7%
  7. Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 7 Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 600 besøg · 2,8%
  8. The Annunciation 8 The Annunciation, 1911 600 besøg · 2,8%
  9. Alter Mann (Vater Hirsch) 9 Alter Mann (Vater Hirsch), 1909 400 besøg · 1,9%
  10. Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 10 Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 400 besøg · 1,9%

Hvor meget interesse får Oskar Kokoschka hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.70012.400
Aug 20265001.400
Sept 20261.100700

Hvor ofte bliver malerierne af Oskar Kokoschka vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Oskar Kokoschka er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Selvportræt af en 'degenere…00000000060000
Dolomitlandskab0000000005001000
Bruden ved vinden0000000005000200
Bruden ved vinden000000000000
Alter Mann (Vater Hirsch)0000000002001000
Gino Schmidt0000000010010000
Veronica00000000020000
Poster design of the period…00000000003000
La Saga de Prométhée000000000000
Double Portrait Oskar Kokos…00000000020000

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Oskar Kokoschka?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder13.60074,3%
telefoner4.20023,0%
tablets5002,7%

Hvilke sprog bruger købere af Oskar Kokoschka til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
estisk2.30054,8%
italiensk4009,5%
finsk3007,1%
tysk2004,8%
engelsk2004,8%
hollandsk2004,8%
tyrkisk2004,8%
fransk1002,4%
japansk1002,4%
koreansk1002,4%

Hvor mange daglige besøg er der hos Oskar Kokoschka, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
fre 25 Sept800
lør 26 Sept200
søn 27 Sept700
man 28 Sept300
tir 29 Sept200
ons 30 Sept100
tor 1 Okt400
fre 2 Okt300
lør 3 Okt300
søn 4 Okt1.700
man 5 Okt400
tir 6 Okt400
ons 7 Okt700
tor 8 Okt600
fre 9 Okt400
lør 10 Okt1.100
søn 11 Okt400
man 12 Okt600
tir 13 Okt400
ons 14 Okt700
tor 15 Okt400
fre 16 Okt (forventet)600
lør 17 Okt (forventet)700
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)500
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)600
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)700
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)1.300
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)700
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)700
lør 31 Okt (forventet)800
søn 1 Nov (forventet)1.400
man 2 Nov (forventet)600
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)700

Oskar Kokoschka: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Oskar Kokoschka er mest efterspurgte?

Selvportræt af en 'degeneret kunstner' fører med 1.900 besøg (9% af Oskar Kokoschkas visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Oskar Kokoschka?

18.300 besøg i løbet af tolv måneder: 3.400 på kunstnersiden og 14.900 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Oskar Kokoschka?

Købere browser på enheder (74%), telefoner (23%) og tablets (3%); enheder står for 74% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Oskar Kokoschka?

estisk (55%), italiensk (10%) og finsk (7%). estisk er førende med 55%.

Hvilken type malerier af Oskar Kokoschka foretrækker køberne?

Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 57% af besøgene for 20% af kataloget.