Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Baum på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Paul Baum: de tal der tæller
After The Rain er det mest viste maleri af Paul Baum: 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 29% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af Sint Anna Ter Muiden, Weiden Am Bach og Sint Anna Ter Muiden. I alt 1.500 besøg: 300 på kunstnersiden og 1.200 på malerierne. Bedste måned: Jul 2026 med 1.200 besøg. Blid (Kontrast) er den foretrukne stil: 50% af besøgene, 30% af kataloget.
Top 8 malerier af Paul Baum efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Paul Baum, som folk åbner mest.
-
1
After The Rain
400 besøg · 28,6%
-
2
Sint Anna Ter Muiden, Weiden Am Bach
200 besøg · 14,3%
-
3
Sint Anna Ter Muiden
200 besøg · 14,3%
-
4
House In Flanders
200 besøg · 14,3%
-
5
View On Sluis In The Morninglight
100 besøg · 7,1%
-
6
The First Signed Baume ^ Mercier
100 besøg · 7,1%
-
7
The Windmill In 't Kalf, Knokke
100 besøg · 7,1%
-
8
Constantinople
100 besøg · 7,1%
Hvad er den månedlige trafik på Paul Baum-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Paul Baum?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Paul Baum?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 3,7% | 7,1% |
| Blød skygge | 18,5% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 40,7% | 50,0% |
| Lysende balance | 29,6% | 14,3% |
| Lysstærk | 7,4% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 29,6% | 35,7% |
| Dæmpet farvemætning | 22,2% | 14,3% |
| Afbalanceret blød | 40,7% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 7,4% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 62,5% | 61,5% |
| Jordagtig | 25,0% | 30,8% |
| Mørke toner | 8,3% | 0,0% |
| Monokrom | 4,2% | 7,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,6% | 35,7% |
| Afbalanceret | 66,7% | 64,3% |
| Levende og mættet | 3,7% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 22,2% | 14,3% |
| Blid | 29,6% | 50,0% |
| Balanceret | 11,1% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 7,4% | 0,0% |
| Udsagn | 29,6% | 35,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 25,9% | 35,7% |
| Blødt blandet palet | 11,1% | 14,3% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 25,9% | 7,1% |
| Sammenhængende palette | 37,0% | 42,9% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Paul Baum sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vorfruhlingsweg Nach Nieder… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dutch River Landscape with… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Six Original Pen-and-ink Dr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Farms In Flanders | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Herbstlandschaft Bei Knokke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| After The Rain | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 | 0 |
| Figur Unter Baum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Constantinople | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Walk In The Woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landschaft Am Fluss Vor Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Paul Baums publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Paul Baum, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 100 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Paul Baum
Hvad er det mest sete maleri af Paul Baum?
- After The Rain, med 400 besøg eller 29% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 8.
Hvor mange besøg får Paul Baum på AllPaintingsStore.com?
- 1.500 i løbet af tolv måneder (300 på kunstnersiden, 1.200 på malerierne).
Er der en stil fra Paul Baum, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Blid (Kontrast): 50% af besøgene mod 30% af kataloget.