Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Cézanne på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Paul Cézanne: køberens perspektiv
Købere åbner Kortspillerne oftere end noget andet maleri af Paul Cézanne: 21.900 besøg i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 4% af det samlede antal. Derefter følger Store Bade og Kurven med æbler. Paul Cézanne fik 575.700 besøg: 81.600 på kunstnerprofilen og 494.100 på malerierne. Momentum er positivt: 72% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Den bedste måned var Jul 2026: 323.300 besøg. De gennemser i engelsk (28%), russisk (8%) og spansk (6%). De kommer fra USA (12%), Sydkorea (6%) og Tyskland (6%). Besøg efter enhed: enheder (74%), telefoner (22%) og tablets (4%). Smagen er klar: Rolig og harmonisk (Stemning) står for 36% af besøgene, men udgør kun 12% af kataloget.
Paul Cézanne: de 10 malerier, som købere ser først
De 10 malerier af Paul Cézanne med flest besøg på AllPaintingsStore.com i løbet af tolv måneder, mest besøgte først.
Hvordan ændrer besøgene på Paul Cézanne-siden sig per måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
15.600
Jul 2026
17.900
305.400
Aug 2026
16.300
43.400
Sept 2026
19.500
45.500
Okt 2026
27.800
84.200
Hvordan ændrer besøg på Paul Cézannes malerier sig efter måned?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke malerier af Paul Cézanne matcher det, som køberne vælger?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
46,9%
38,3%
Rolig og harmonisk
12,2%
35,7%
Elegant
12,2%
11,0%
Nostalgisk stemning
2,0%
5,0%
Dramatisk
4,1%
3,6%
Romantisk
4,1%
3,6%
Jordnær
14,3%
1,7%
Æterisk
0,0%
0,5%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
40,8%
49,0%
Fredfyldt
32,6%
27,5%
Rolig
14,3%
10,1%
Melankolsk
2,0%
7,5%
Nostalgisk
0,0%
1,8%
Mystisk
2,0%
1,1%
Romantisk
2,0%
1,0%
Dramatisk
0,0%
0,8%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
8,0%
15,8%
Blød skygge
46,0%
39,7%
Blød lysstyrke
30,0%
31,4%
Lysende balance
16,0%
10,2%
Lysstærk
0,0%
2,8%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
22,0%
11,7%
Dæmpet farvemætning
36,0%
36,1%
Afbalanceret blød
34,0%
40,3%
Tydelig farveintensitet
8,0%
11,9%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
50,0%
57,9%
Neutrale nuancer
33,3%
21,4%
Mørke toner
13,3%
13,8%
Naturtema
3,3%
4,9%
Pastelfarver
0,0%
1,0%
Monokrom
0,0%
0,9%
Varme toner
0,0%
0,1%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
20,0%
15,8%
Afbalanceret
64,0%
65,3%
Levende og mættet
16,0%
18,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
12,0%
5,9%
Blid
20,0%
18,1%
Balanceret
10,0%
18,2%
Kraftig kontrast
36,0%
27,0%
Udsagn
22,0%
30,8%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
34,0%
28,4%
Blødt blandet palet
16,0%
17,5%
Balanceret harmoni
14,0%
16,4%
Stærk farveenhed
28,0%
32,9%
Sammenhængende palette
8,0%
4,8%
Hvilke malerier af Paul Cézanne vækker størst interesse, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Kortspillerne
0
0
0
0
0
0
0
0
3.400
2.800
3.700
8.100
Mont Sainte-Victoire Set Fr…
0
0
0
0
0
0
0
0
900
300
500
2.000
Store Bade
0
0
0
0
0
0
0
0
2.900
1.500
2.900
3.300
Kurven med æbler
0
0
0
0
0
0
0
0
1.900
1.600
2.500
3.000
Dreng i rød vest
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
300
Mardi Gras
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mont Sainte Victoire
0
0
0
0
0
0
0
0
800
600
100
300
Den hængte mand
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
Æbler og appelsiner
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
De Store Bade
0
0
0
0
0
0
0
200
1.300
200
400
2.400
Hvad er enhedenfordelingen for Paul Cézanne-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
426.500
74,1%
telefoner
127.600
22,2%
tablets
21.600
3,8%
Hvilke sprog bruger køberne af Paul Cézanne til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
8.800
28,2%
russisk
2.500
8,0%
spansk
2.000
6,4%
koreansk
2.000
6,4%
bulgarsk
1.800
5,8%
portugisisk
1.700
5,4%
italiensk
1.200
3,8%
svensk
1.200
3,8%
arabisk
1.100
3,5%
tysk
1.100
3,5%
Hvor mange besøg om dagen får Paul Cézanne, og hvad er det næste?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene
Dag
Besøg
søn 18 Okt
9.100
man 19 Okt
6.000
tir 20 Okt
6.700
ons 21 Okt
5.900
tor 22 Okt
9.000
fre 23 Okt
7.400
lør 24 Okt
5.100
søn 25 Okt
4.300
man 26 Okt
6.500
tir 27 Okt
9.500
ons 28 Okt
5.200
tor 29 Okt
9.700
fre 30 Okt
5.400
lør 31 Okt
5.500
søn 1 Nov
6.600
man 2 Nov
7.200
tir 3 Nov
10.800
ons 4 Nov
7.000
tor 5 Nov
7.400
fre 6 Nov
9.800
lør 7 Nov
12.300
søn 8 Nov (forventet)
8.500
man 9 Nov (forventet)
8.300
tir 10 Nov (forventet)
11.400
ons 11 Nov (forventet)
7.700
tor 12 Nov (forventet)
11.000
fre 13 Nov (forventet)
9.600
lør 14 Nov (forventet)
9.700
søn 15 Nov (forventet)
9.000
man 16 Nov (forventet)
8.900
tir 17 Nov (forventet)
12.200
ons 18 Nov (forventet)
8.200
tor 19 Nov (forventet)
11.800
fre 20 Nov (forventet)
10.200
lør 21 Nov (forventet)
10.300
søn 22 Nov (forventet)
9.500
man 23 Nov (forventet)
9.300
tir 24 Nov (forventet)
12.800
ons 25 Nov (forventet)
8.600
tor 26 Nov (forventet)
12.400
fre 27 Nov (forventet)
10.700
lør 28 Nov (forventet)
10.900
Om Paul Cézanne på AllPaintingsStore.com
Hvilket maleri af Paul Cézanne har flest besøg?
Kortspillerne: 21.900 besøg, 4% af visningerne. 10 malerier er rangeret højere.
Hvor stor er Paul Cézanne-målgruppen?
575.700 besøg over tolv måneder, 81.600 på kunstnersiden og 494.100 på malerierne.
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Paul Cézanne?
Besøgsoverblikket er fordelt på enheder (74%), telefoner (22%) og tablets (4%); enheder er mest udbredt med 74%.
På hvilke sprog læser købere om Paul Cézanne?
På engelsk (28%), russisk (8%) og spansk (6%). engelsk: 28%.
Hvilken stil inden for malerier af Paul Cézanne tiltrækker købere?
Rolig og harmonisk (Stemning) malerier: 36% af de besøgende, 12% af kataloget.