Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.514kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Paul Delvaux Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1897 – 1994

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Delvaux på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Paul Delvaux: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Paul Delvaux på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er A SirenIn Full Moonlight: 4.800 besøg, hvilket svarer til 13% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Den Søvnende Venus og Natetog. Paul Delvaux har i alt genereret 29.100 besøg, heraf 6.300 på kunstnerprofilen og 22.800 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 12% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 17.000 besøg. Købere gennemser i fransk (49%), hollandsk (14%) og engelsk (8%). Interessen kommer primært fra Belgien (84%), Sydkorea (6%) og Brasilien (3%). Købere browser på enheder (76%), telefoner (21%) og tablets (4%). Købere har en tendens til Mørk (Lysstyrke): 53% af besøgene, mod 30% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Paul Delvaux, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Paul Delvaux der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. A SirenIn Full Moonlight 1 A SirenIn Full Moonlight 4.800 besøg · 12,9%
  2. Den Søvnende Venus 2 Den Søvnende Venus, 1944 3.200 besøg · 8,6%
  3. Natetog 3 Natetog, 1947 2.500 besøg · 6,7%
  4. Den sovende Venus 4 Den sovende Venus, 1943 1.600 besøg · 4,3%
  5. Chrysis 5 Chrysis, 1967 900 besøg · 2,4%
  6. Skeletons in an office 6 Skeletons in an office, 1944 900 besøg · 2,4%
  7. Nodes Rose 7 Nodes Rose, 1937 700 besøg · 1,9%
  8. The Blue Curtain 8 The Blue Curtain 700 besøg · 1,9%
  9. Tribute to Jules Verne 9 Tribute to Jules Verne, 1971 600 besøg · 1,6%
  10. Lamp 10 Lamp, 1945 600 besøg · 1,6%

Hvor meget interesse får Paul Delvaux hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100700
Jul 20261.80015.200
Aug 20266005.400
Sept 20263.8001.500

Hvor ofte bliver malerierne af Paul Delvaux vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Paul Delvaux er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Den Søvnende Venus0000000001.40000
Natetog0000000009004000
Den sovende Venus0000000003000100
Nodes Rose0000000004001000
Pygmallion000000000000
The Awakening of the forest0000000002001000
Dawn of the Town000000000000
The Canape Vert0000000001001000
The Garden00000000010000
For the Brussels Luxembourg…000000000000

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Paul Delvaux?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder22.00075,6%
telefoner6.00020,6%
tablets1.1003,8%

Hvilke sprog bruger købere af Paul Delvaux til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
fransk2.90049,2%
hollandsk80013,6%
engelsk5008,5%
koreansk4006,8%
svensk4006,8%
spansk3005,1%
italiensk2003,4%
tjekkisk1001,7%
tysk1001,7%
portugisisk1001,7%

Hvor mange daglige besøg er der hos Paul Delvaux, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
tor 24 Sept300
fre 25 Sept300
lør 26 Sept700
søn 27 Sept1.600
man 28 Sept1.500
tir 29 Sept700
ons 30 Sept900
tor 1 Okt100
fre 2 Okt500
lør 3 Okt300
søn 4 Okt900
man 5 Okt400
tir 6 Okt100
ons 7 Okt300
tor 8 Okt400
fre 9 Okt400
lør 10 Okt700
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt700
tir 13 Okt3.900
ons 14 Okt1.200
tor 15 Okt (forventet)400
fre 16 Okt (forventet)700
lør 17 Okt (forventet)900
søn 18 Okt (forventet)2.000
man 19 Okt (forventet)1.400
tir 20 Okt (forventet)2.600
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)500
fre 23 Okt (forventet)700
lør 24 Okt (forventet)1.000
søn 25 Okt (forventet)2.200
man 26 Okt (forventet)1.600
tir 27 Okt (forventet)2.800
ons 28 Okt (forventet)1.500
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)800
lør 31 Okt (forventet)1.100
søn 1 Nov (forventet)2.300
man 2 Nov (forventet)1.700
tir 3 Nov (forventet)3.000
ons 4 Nov (forventet)1.600

Paul Delvaux: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Paul Delvaux er mest efterspurgte?

A SirenIn Full Moonlight fører med 4.800 besøg (13% af Paul Delvauxs visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Paul Delvaux?

29.100 besøg i løbet af tolv måneder: 6.300 på kunstnersiden og 22.800 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Paul Delvaux?

Købere browser på enheder (76%), telefoner (21%) og tablets (4%); enheder står for 76% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Paul Delvaux?

fransk (49%), hollandsk (14%) og engelsk (8%). fransk er førende med 49%.

Hvilken type malerier af Paul Delvaux foretrækker køberne?

Mørk (Lysstyrke): 53% af besøgene for 30% af kataloget.