Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Baudry på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Paul Baudry: efterspørgsel på et øjekast
Det mest sete maleri af Paul Baudry på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Charlotte Corday: 800 besøg, hvilket svarer til 33% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Esquisse pour la Jurisprudence og Jacob Wrestling with the Angel of Paul Baudry. Paul Baudry har i alt genereret 3.000 besøg, heraf 900 på kunstnerprofilen og 2.100 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 71% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 2.100 besøg. Købere browser på enheder (83%), telefoner (10%) og tablets (7%). Købere har en tendens til Afbalanceret blød (Farvemætning): 58% af besøgene, mod 21% af kunstnerens katalog.
De 10 malerier af Paul Baudry, som købere oftest åbner
En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Paul Baudry der blev set mest, med de mest besøgte først.
-
1
Charlotte Corday
800 besøg · 33,3%
-
2
Esquisse pour la Jurisprudence
300 besøg · 12,5%
-
3
Jacob Wrestling with the Angel of Paul Baudry
300 besøg · 12,5%
-
4
Etude pour La Loi
200 besøg · 8,3%
-
5
Venus Jouant avec L-Amour
200 besøg · 8,3%
-
6
Zenobia Found by Shepherds on the Banks
100 besøg · 4,2%
-
7
The penitent Madeleine
100 besøg · 4,2%
-
8
Madeleine brohan de la comedie francaise
100 besøg · 4,2%
-
9
Untitled (437)
100 besøg · 4,2%
-
10
Vague et la Perle
100 besøg · 4,2%
Hvor meget interesse får Paul Baudry hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se dataene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1.600 |
| Aug 2026 | 300 | 400 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvor ofte bliver malerierne af Paul Baudry vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type malerier vælger købere af Paul Baudry?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se dataene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 35,3% | 16,7% |
| Blød skygge | 29,4% | 54,2% |
| Blød lysstyrke | 29,4% | 29,2% |
| Lysende balance | 2,9% | 0,0% |
| Lysstærk | 2,9% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 26,5% | 8,3% |
| Dæmpet farvemætning | 44,1% | 25,0% |
| Afbalanceret blød | 20,6% | 58,3% |
| Tydelig farveintensitet | 8,8% | 8,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 77,8% | 85,7% |
| Mørke toner | 11,1% | 9,5% |
| Neutrale nuancer | 11,1% | 4,8% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,4% | 8,3% |
| Afbalanceret | 61,8% | 83,3% |
| Levende og mættet | 8,8% | 8,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,8% | 0,0% |
| Blid | 17,6% | 20,8% |
| Balanceret | 2,9% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 29,4% | 45,8% |
| Udsagn | 41,2% | 20,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 11,8% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 14,7% | 4,2% |
| Balanceret harmoni | 17,6% | 8,3% |
| Stærk farveenhed | 38,2% | 33,3% |
| Sammenhængende palette | 17,6% | 54,2% |
Hvilke malerier af Paul Baudry er i høj kurs, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se dataene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Charlotte Corday | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 100 | 0 |
| Charlotte corday | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wealth and young child | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a p a chikhachev | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (437) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Jacob Wrestling with the An… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The Torment of Vestale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait d albert beurdeley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autoportrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ritratto della signora ceza… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Paul Baudry?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se dataene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.500 | 83,3% |
| telefoner | 300 | 10,0% |
| tablets | 200 | 6,7% |
Hvilke sprog bruger købere af Paul Baudry til at browse på?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se dataene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| fransk | 200 | 50,0% |
| tysk | 100 | 25,0% |
| engelsk | 100 | 25,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Paul Baudry, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se dataene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 100 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 200 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 200 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 200 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Paul Baudry: ofte stillede spørgsmål
Hvilke malerier af Paul Baudry er mest efterspurgte?
- Charlotte Corday fører med 800 besøg (33% af Paul Baudrys visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.
Hvor stor er interessen for Paul Baudry?
- 3.000 besøg i løbet af tolv måneder: 900 på kunstnersiden og 2.100 på de enkelte malerier.
På hvilke enheder gennemser købere Paul Baudry?
- Købere browser på enheder (83%), telefoner (10%) og tablets (7%); enheder står for 83% af besøgene.
Hvilken type malerier af Paul Baudry foretrækker køberne?
- Afbalanceret blød (Farvemætning): 58% af besøgene for 21% af kataloget.