Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Peeter Den Yngre Neeffs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Peeter Den Yngre Neeffs: de tal der tæller
Interior of St Bavo, Haarlem er det mest viste maleri af Peeter Den Yngre Neeffs: 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 29% af kunstnerens samlede visninger. Efterfulgt af The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636 og 208l13033 - (6VRWK). I alt 2.300 besøg: 900 på kunstnersiden og 1.400 på malerierne. Faldt med 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 med 1.900 besøg. Seren (Kontrast) er den foretrukne stil: 57% af besøgene, 38% af kataloget.
Top 9 malerier af Peeter Den Yngre Neeffs efter antal besøg
Rangordnet efter besøg på AllPaintingsStore.com i de seneste tolv måneder, ikke efter katalogscore. Rang 1 er det maleri af Peeter Den Yngre Neeffs, som folk åbner mest.
-
1
Interior of St Bavo, Haarlem
400 besøg · 28,6%
-
2
The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636, 1636
200 besøg · 14,3%
-
3
208l13033 - (6VRWK)
200 besøg · 14,3%
-
4
Interior of the Antwerp Cathedral, 1660
100 besøg · 7,1%
-
5
Interiøret af en kirke
100 besøg · 7,1%
-
6
Interior of a Gothic Church, 1653
100 besøg · 7,1%
-
7
Interior of Antwerp Cathedral
100 besøg · 7,1%
-
8
Een kerkinterieur
100 besøg · 7,1%
-
9
Interior of a Cathedral, 1659
100 besøg · 7,1%
Hvad er den månedlige trafik på Peeter Den Yngre Neeffs-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tabellen
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 1.300 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige trafik på malerierne af Peeter Den Yngre Neeffs?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger køberne blandt malerierne af Peeter Den Yngre Neeffs?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tabellen
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 56,2% | 64,3% |
| Blød skygge | 37,5% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 6,2% | 7,1% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 25,0% | 14,3% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 28,6% |
| Afbalanceret blød | 43,8% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,2% | 7,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 83,3% | 90,0% |
| Mørke toner | 8,3% | 10,0% |
| Monokrom | 8,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 43,8% | 42,9% |
| Afbalanceret | 56,2% | 57,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 37,5% | 57,1% |
| Blid | 31,2% | 21,4% |
| Balanceret | 6,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 6,2% | 0,0% |
| Udsagn | 18,8% | 21,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 12,5% | 7,1% |
| Balanceret harmoni | 6,2% | 7,1% |
| Stærk farveenhed | 12,5% | 14,3% |
| Sammenhængende palette | 68,8% | 71,4% |
Hvordan klarer de bedste malerier af Peeter Den Yngre Neeffs sig måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tabellen
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of the Antwerp Cat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interiøret af en gotisk kir… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of St Bavo, Haarlem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interiøret af en kirke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Antwerp Cathedral, Belgium | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cathedral Interior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er den sproglige sammensætning af Peeter Den Yngre Neeffss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Peeter Den Yngre Neeffs, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tabellen
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 100 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Efterspørgsel på spørgsmål om Peeter Den Yngre Neeffs
Hvad er det mest sete maleri af Peeter Den Yngre Neeffs?
- Interior of St Bavo, Haarlem, med 400 besøg eller 29% af visningerne. Den fulde liste går op til rang 9.
Hvor mange besøg får Peeter Den Yngre Neeffs på AllPaintingsStore.com?
- 2.300 i løbet af tolv måneder (900 på kunstnersiden, 1.400 på malerierne).
Er der en stil fra Peeter Den Yngre Neeffs, som de besøgende foretrækker?
- Ja, Seren (Kontrast): 57% af besøgene mod 38% af kataloget.