Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
646.759kunstværker 53.420kunstnere 5.406museer 32sprog

Raffaello Santi Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1483 – 1520

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Raffaello Santi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Raffaello Santi: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Raffaello Santi på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Atheners Skole: 35.000 besøg, hvilket svarer til 10% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Transfigurationen og Madonna della Seggiola (Sedia). Raffaello Santi har i alt genereret 404.800 besøg, heraf 76.300 på kunstnerprofilen og 328.500 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 35% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 216.600 besøg. Købere gennemser i engelsk (33%), russisk (11%) og spansk (6%). Interessen kommer primært fra USA (13%), Italien (7%) og Sydkorea (7%). Købere browser på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%). Købere har en tendens til Neutrale nuancer (Farvepalette): 30% af besøgene, mod 4% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Raffaello Santi, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Raffaello Santi der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Atheners Skole 1 Atheners Skole 35.000 besøg · 9,8%
  2. Transfigurationen 2 Transfigurationen, 1520 31.400 besøg · 8,8%
  3. Madonna della Seggiola (Sedia) 3 Madonna della Seggiola (Sedia), 1514 22.200 besøg · 6,2%
  4. The Transfiguration 4 The Transfiguration, 1519 11.700 besøg · 3,3%
  5. The Sistine Madonna 5 The Sistine Madonna, 1513 8.000 besøg · 2,2%
  6. Madonna af Prag 6 Madonna af Prag, 1506 7.900 besøg · 2,2%
  7. La Belle Jardinière 7 La Belle Jardinière, 1507 7.200 besøg · 2,0%
  8. Jomfruens bryllup 8 Jomfruens bryllup, 1504 5.900 besøg · 1,7%
  9. Den Sixtinske Madonna 9 Den Sixtinske Madonna, 1513 5.000 besøg · 1,4%
  10. Bindo Altoviti 10 Bindo Altoviti, 1515 4.300 besøg · 1,2%

Hvor meget interesse får Raffaello Santi hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264007.000
Jul 202621.300195.300
Aug 202624.70085.000
Sept 202629.90041.200

Hvor ofte bliver malerierne af Raffaello Santi vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Raffaello Santi er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Atheners Skole0000000009.70011.9008.800
Sistine Madonna0000000005002.0000
Transfigurationen000000002009.60017.1003.700
Jomfruens bryllup0000000003.4001.900300
La Fornarina000000000200100200
Madonna of the Goldfinch000000000000
La Belle Jardinière0000000003.0003.600300
De Tre Græer0000000001.000500500
Madonna della Seggiola000000000000
Madonna in the Meadow000000000000

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Raffaello Santi?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder234.80058,0%
telefoner154.50038,2%
tablets15.5003,8%

Hvilke sprog bruger købere af Raffaello Santi til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk10.30032,7%
russisk3.50011,1%
spansk2.0006,3%
koreansk1.9006,0%
italiensk1.7005,4%
svensk1.4004,4%
tysk1.2003,8%
finsk1.2003,8%
serbisk1.2003,8%
polsk1.0003,2%

Hvor mange daglige besøg er der hos Raffaello Santi, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
søn 4 Okt2.900
man 5 Okt4.500
tir 6 Okt4.500
ons 7 Okt6.700
tor 8 Okt5.600
fre 9 Okt4.100
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt6.100
man 12 Okt7.200
tir 13 Okt4.700
ons 14 Okt5.100
tor 15 Okt4.600
fre 16 Okt5.400
lør 17 Okt4.400
søn 18 Okt6.400
man 19 Okt9.800
tir 20 Okt10.300
ons 21 Okt13.400
tor 22 Okt15.600
fre 23 Okt7.200
lør 24 Okt7.000
søn 25 Okt (forventet)9.400
man 26 Okt (forventet)13.200
tir 27 Okt (forventet)12.000
ons 28 Okt (forventet)15.400
tor 29 Okt (forventet)15.800
fre 30 Okt (forventet)10.200
lør 31 Okt (forventet)9.500
søn 1 Nov (forventet)10.900
man 2 Nov (forventet)15.300
tir 3 Nov (forventet)13.800
ons 4 Nov (forventet)17.900
tor 5 Nov (forventet)18.300
fre 6 Nov (forventet)11.800
lør 7 Nov (forventet)11.000
søn 8 Nov (forventet)12.200
man 9 Nov (forventet)17.000
tir 10 Nov (forventet)15.400
ons 11 Nov (forventet)19.900
tor 12 Nov (forventet)20.400
fre 13 Nov (forventet)13.200
lør 14 Nov (forventet)12.300

Raffaello Santi: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Raffaello Santi er mest efterspurgte?

Atheners Skole fører med 35.000 besøg (10% af Raffaello Santis visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Raffaello Santi?

404.800 besøg i løbet af tolv måneder: 76.300 på kunstnersiden og 328.500 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Raffaello Santi?

Købere browser på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%); enheder står for 58% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Raffaello Santi?

engelsk (33%), russisk (11%) og spansk (6%). engelsk er førende med 33%.

Hvilken type malerier af Raffaello Santi foretrækker køberne?

Neutrale nuancer (Farvepalette): 30% af besøgene for 4% af kataloget.