Pengene tilbage-garanti · 100 dage Gratis levering i hele verden
449.561kunstværker 30.612kunstnere 4.658museer 32sprog

Rafael Efterspørgsel og besøgsstatistikker

1483 – 1520

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rafael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Rafael: efterspørgsel på et øjekast

Det mest sete maleri af Rafael på AllPaintingsStore.com over tolv måneder er Atheners Skole: 35.000 besøg, hvilket svarer til 10% af alle kunstnerens visninger. Næste i høj kurs: Transfigurationen og Madonna della Seggiola (Sedia). Rafael har i alt genereret 404.800 besøg, heraf 76.300 på kunstnerprofilen og 328.500 på enkelte malerier. Efterspørgslen faldt: antallet af besøg faldt med 35% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måned med flest besøg: Jul 2026 med 216.600 besøg. Købere gennemser i engelsk (42%), russisk (10%) og spansk (9%). Interessen kommer primært fra USA (14%), Bulgarien (8%) og Tyskland (8%). Købere browser på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%). Købere har en tendens til Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 29% af besøgene, mod 4% af kunstnerens katalog.

De 10 malerier af Rafael, som købere oftest åbner

En efterspørgselsrangering baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder på AllPaintingsStore.com: de 10 malerier af Rafael der blev set mest, med de mest besøgte først.

  1. Atheners Skole 1 Atheners Skole 35.000 besøg · 9,8%
  2. Transfigurationen 2 Transfigurationen, 1520 31.400 besøg · 8,8%
  3. Madonna della Seggiola (Sedia) 3 Madonna della Seggiola (Sedia), 1514 22.200 besøg · 6,2%
  4. The Transfiguration 4 The Transfiguration, 1519 11.700 besøg · 3,3%
  5. The Sistine Madonna 5 The Sistine Madonna, 1513 8.000 besøg · 2,2%
  6. Madonna af Prag 6 Madonna af Prag, 1506 7.900 besøg · 2,2%
  7. La Belle Jardinière 7 La Belle Jardinière, 1507 7.200 besøg · 2,0%
  8. Jomfruens bryllup 8 Jomfruens bryllup, 1504 5.900 besøg · 1,7%
  9. Den Sixtinske Madonna 9 Den Sixtinske Madonna, 1513 5.000 besøg · 1,4%
  10. Bindo Altoviti 10 Bindo Altoviti, 1515 4.300 besøg · 1,2%

Hvor meget interesse får Rafael hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se dataene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264007.000
Jul 202621.300195.300
Aug 202624.70085.000
Sept 202629.90041.200

Hvor ofte bliver malerierne af Rafael vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke malerier af Rafael er i høj kurs, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se dataene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Atheners Skole0000000009.70011.9008.800
Transfigurationen000000002009.60017.1003.700
Bindo Altoviti0000000002.3001.200500
Alba Madonna0000000009001.000300
Raphael (ängel)0000000002.0001.400100
Sankt Georg og Dragen000000000700300700
Jomfruens bryllup0000000003.4001.900300
The Transfiguration000000003007.4003.200700
La Belle Jardinière0000000003.0003.600300
Madonna af Prag0000000003.7002.7001.400

Hvilke enheder bruger købere til at gennemse Rafael?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se dataene
EnhedBesøgDel
enheder234.80058,0%
telefoner154.50038,2%
tablets15.5003,8%

Hvilke sprog bruger købere af Rafael til at browse på?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se dataene
SprogBesøgDel
engelsk13.50042,2%
russisk3.20010,0%
spansk2.8008,8%
koreansk1.9005,9%
portugisisk1.1003,4%
svensk1.1003,4%
serbisk1.0003,1%
tysk9002,8%
arabisk8002,5%
finsk8002,5%

Hvor mange daglige besøg er der hos Rafael, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se dataene
DagBesøg
tir 22 Sept3.300
ons 23 Sept3.700
tor 24 Sept2.900
fre 25 Sept1.800
lør 26 Sept2.400
søn 27 Sept4.000
man 28 Sept5.100
tir 29 Sept5.400
ons 30 Sept4.800
tor 1 Okt5.100
fre 2 Okt3.200
lør 3 Okt3.000
søn 4 Okt2.900
man 5 Okt4.500
tir 6 Okt4.500
ons 7 Okt6.700
tor 8 Okt5.600
fre 9 Okt4.100
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt6.100
man 12 Okt7.200
tir 13 Okt (forventet)6.500
ons 14 Okt (forventet)7.500
tor 15 Okt (forventet)6.700
fre 16 Okt (forventet)4.500
lør 17 Okt (forventet)4.700
søn 18 Okt (forventet)6.400
man 19 Okt (forventet)8.300
tir 20 Okt (forventet)7.300
ons 21 Okt (forventet)8.400
tor 22 Okt (forventet)7.500
fre 23 Okt (forventet)5.100
lør 24 Okt (forventet)5.300
søn 25 Okt (forventet)7.200
man 26 Okt (forventet)9.300
tir 27 Okt (forventet)8.000
ons 28 Okt (forventet)9.200
tor 29 Okt (forventet)8.200
fre 30 Okt (forventet)5.500
lør 31 Okt (forventet)5.800
søn 1 Nov (forventet)7.900
man 2 Nov (forventet)10.200

Rafael: ofte stillede spørgsmål

Hvilke malerier af Rafael er mest efterspurgte?

Atheners Skole fører med 35.000 besøg (10% af Rafaels visninger). Ranglisten ovenfor viser de øverste 10.

Hvor stor er interessen for Rafael?

404.800 besøg i løbet af tolv måneder: 76.300 på kunstnersiden og 328.500 på de enkelte malerier.

På hvilke enheder gennemser købere Rafael?

Købere browser på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%); enheder står for 58% af besøgene.

Hvilke sprog bruger besøgende hos Rafael?

engelsk (42%), russisk (10%) og spansk (9%). engelsk er førende med 42%.

Hvilken type malerier af Rafael foretrækker køberne?

Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 29% af besøgene for 4% af kataloget.